Trening na pośladki od Panny Anny [Insta trening]

Jako Panna Anna biega i przekonuje, że każdy może to robić. Nie jest zawodniczką ani trenerem i czasem jej się nie chce, tak jak każdej z nas. Dasz się jej wyciągnąć na bieg?

Insta dziewczyny

Przyda się nie tylko biegaczkom, bo oprócz zabezpieczenia przed kontuzjami zapewnia też krągłą pupę. Rób po 20 powtórzeń każdego ćwiczenia, przechodząc po jak najkrótszej przerwie do kolejnego. Po pełnym obwodzie odpocznij 60 s. Rób 3 takie rundy.

1. Unoszenie wyprostowanej nogi w klęku podpartym

Ustaw się w pozycji na czworakach, opierając dłonie pod barkami, a kolana pod biodrami i plecy ustawiając w neutralnej pozycji. Wyprostuj prawą nogę za sobą, tak by palce znajdowały się tuż nad ziemią. Unieś nogę wysoko, nie zmieniając ułożenia reszty ciała. Pilnuj, żeby nie wyginać odcinka lędź- wiowego. Pamiętaj o zmianie nóg.

2. Unoszenie nogi w staniu

Stań wyprostowana, oprzyj ręce na biodrach i patrz przed siebie. Oderwij prawą stopę od podłogi. Unieś nogę w bok, resztę ciała utrzymując stabilnie. Opuść nogę, ale nie odstawiaj stopy – ćwicz dalej. Zmień nogi.

3. Wznosy bioder w leżeniu

Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Zegnij nogi i oprzyj stopy płasko. Unieś biodra, tak by uda znalazły się w przedłużeniu tułowia. Opuść miednicę tuż nad podłogę i powtarzaj dalej.

4. Unoszenie zgiętej nogi w bok w klęku podpartym

Ustaw się w pozycji na czworaka, dłonie układając dokładnie pod barkami, a kolana pod biodrami. Plecy w neutralnym ułożeniu. Utrzymując korpus stabilnie, unieś w bok zgiętą prawą nogę. Opuść kolano, ale nie odstawiaj go na ziemię. Od razu przejdź do kolejnego powtórzenia. Nie zapomnij o drugiej nodze.

5. Ośle wykopy

Ustaw się w pozycji klęku podpartego (na czworaka), ręce układając pod barkami, a kolana pod biodrami. Unieś kolano tuż nad podłogę. Podnieś zgiętą nogę, aż udo znajdzie się równolegle do ziemi. Nie wyginaj odcinka lędźwiowego. Obniż kolano i powtarzaj dalej. Pamiętaj o zmianie nóg.

6. Wznosy bioder z wyprostowaną nogą

W leżeniu na plecach, z rękami ułożonymi wzdłuż ciała, zegnij nogi i oprzyj stopy płasko. Wyprostuj prawe kolano, unosząc stopę. Dźwignij biodra tuż nad podłogę. Unieś pupę, tak by udo leżącej nogi znalazło się w przedłużeniu tułowia. Opuść miednicę znów tuż nad podłogę i powtarzaj dalej. Potem zmień nogi.

ZOBACZ TEŻ: Ekspresowy trening od Kasi Wolskiej [Wolska trenuje]


Zobacz również:
REKLAMA