Trening modelek: pupa jak Heidi Klum i brzuch jak Miranda Kerr

Wielu twierdzi, że wygrały los na loterii genetycznej, a sukces sam zapukał do ich drzwi. W rzeczywistości modelki poświęcają wiele czasu, by pozostać w topowej formie. Czasy Kate Moss, odżywiającej się szampanem oraz kokainą, minęły – nawet ona zakasała rękawy i ruszyła na siłownię.

trening Miranda Kerr East News/Wiese/FaceToFace/REPORTER
East News/Wiese/FaceToFace/REPORTER

Na pupę jak Heidi Klum

Heidi zdaje sobie sprawę z tego, że z wiekiem i każdym kolejnym dzieckiem utrzymanie idealnej sylwetki wymaga więcej zaangażowania. Dlatego ćwiczy każdego dnia, a jeśli zdarzy jej się pofolgować z jedzeniem, na treningu daje z siebie nie 100, a 150%.

Wszystkie ćwiczenia powtórz 3 razy. Między obwodami odpoczywaj 60 sekund. Trening wykonuj 2-3 razy w tygodniu

1. Wykroki boczne z wykopem

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Stań prosto. Napnij brzuch, wypchnij biodra lekko w tył, obniż pozycję i wykonaj wykrok boczny (a). Oprzyj ciężar ciała na ugiętej nodze, a drugą trzymaj wyprostowaną. Nie odklejaj stóp od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj wykopnięcie lewą nogą (b). Zrób 12 powtórzeń na każdą nogę.

2. Wykopy z pozycji sumo

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Stań w pozycji sumo (a). Odbij się od podłogi prawą nogą i unieś ją tak, aby stworzyła z lewą kąt prosty (b). Uniesioną nogą nakreśl w powietrzu koło. Pięknie. Wróć do pozycji początkowej. Zrób po 12 powtórzeń na nogę.

3. Martwy ciąg jednonóż

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Złap 5-kg hantlę prawą ręką i stań prosto (a). Wypchnij biodra w tył i powoli zacznij kierować ciężar w kierunku prawej stopy, starając się utrzymać korpus w jednej linii z unoszoną w tył lewą nogą (b). Trzymaj proste plecy i napięty korpus. Spokojnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 15 powtórzeń.

4. Ściskanie piłki

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Wykonaj siad prosty. Między stopami umieść dużą piłkę treningową. Napnij brzuch i złap ją stopami w najszerszym punkcie. Teraz mocno ściśnij ją kostkami i policz do dziesięciu. Odpuść i odpocznij kilka sekund. Wykonaj 15 ściśnięć.

 

Na brzuch jak Miranda Kerr

Miranda jest zagorzałą fanką jogi. Najczęściej wybiera treningi, które pozwalają jej się wyciszyć, zwiększyć mobilność i wzmocnić słabe ogniwa. Wolne chwile lubi spędzać na świeżym powietrzu: często chodzi na spacery ze swoimi pupilami i na piesze wycieczki z rodziną.

Ćwiczenia wykonuj w obwodzie przez 10 minut każdego dnia. Między obwodami odpoczywaj.

1. Unoszenie bioder

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach, a stopy ułóż na podłodze (a). Unieś biodra tak, by Twoje ciało stworzyło linię prostą (b). Pamiętaj, by na górze mocno spiąć pośladki. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

2. Deska bokiem

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Obróć się na bok. Oprzyj się na przedramieniu i boku stopy. Przez cały czas trwania ćwiczenia Twoje ciało powinno być mocno naprężone i tworzyć prostą linię. Pamiętaj, by mocno spiąć brzuch. W pozycji pozostań 20 sekund na każdą stronę.

3. Deska

trening modelekrys. Mirosław Łuckoś / Motorpresse Polska

Przyjmij pozycję jak do pompki, zegnij łokcie i oprzyj ciężar ciała na przedramionach. Niech Twoje ciało stworzy prostą linię od ramion aż do kostek. Mocno zepnij mięśnie brzucha. W tej pozycji wytrzymaj 20 sekund. Odpocznij minutę i powtórz.

Sprawdź także treningi Adriany Limy oraz Gigi i Belli Hadid.

Zobacz również:
REKLAMA