Trening modelek: HIIT z Adrianą Limą i FBW z siostrami Hadid

Nadal wierzysz, że modelki żyją o wacikach nasączonych sokiem pomarańczowym? One od dawna wiedzą, że drakońskie diety w starciu z racjonalnym odżywianiem i regularnymi treningami nie mają żadnych szans.

bella hadid trening East News/ Splash News / Box
East News/ Splash News / Box

HIIT z Adrianą Limą

Przeglądając instagramowy profil Adriany, można łatwo zauważyć, że jej ulubionymi aktywnościami są bieganie i boks. Gdy brakuje jej czasu, stawia na ekspresowe i intensywne sesje HIIT.

Zacznij od rozgrzewki na bieżni. Następnie cały trening wykonuj w obwodzie przez 15 minut. Po ostatnim ćwiczeniu rób 60 sekund przerwy.

1. Skręty tułowia z piłką lekarską

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Chwyć piłkę i trzymaj ją na wysokości brzucha. Teraz unieś ugięte w kolanach nogi i zacznij przekładać piłkę, nie dotykając podłoża stopami ani plecami. Powtórz po 10 razy na stronę.

2. Półkrokodylki z wyciśnięciem

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Przyjmij pozycję do pompki z rękami na bokach piłki Bosu (a). Wyrzuć nogi w kierunku łokci (b), wstań z przysiadu i wyciśnij Bosu nad głowę (c). Powtórz 15 razy.

3. Wchodzenie na skrzynię

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Postaw lewą stopę na skrzyni. Wejdź na nią i – gdy już ustabilizujesz sylwetkę – unieś kolano prawej nogi. Opuść nogę i spokojnie zejdź ze skrzyni. Teraz pora na drugą nogę. Wykonaj po 10 powtórzeń na stronę.

FBW z Bellą i Gigi Hadid

Gigi i Bella często stawiają na wspólne, godzinne sesje treningowe. Łączą ćwiczenia siłowe z bokserskim kardio o wysokiej intensywności. Ich kluczem do zachowania dobrej formy jest regularność. Często pozwalają sobie na grzeszną przyjemność, dlatego zawsze starają się znaleźć czas, by spalić trochę zbędnych kalorii.

Zacznij od intensywnego, bokserskiego kardio. Następnie wszystkie ćwiczenia wykonaj w obwodzie. Powtórz trzy razy.

1. Ośle wykopy

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Wykonaj podpór przodem na kolanach (a). Unieś ugiętą nogę jak najwyżej – tak by jej stopa wskazywała sufit (b). Spokojnie opuść nogę. Ustabilizuj sylwetkę i zacznij ruch w górę drugą nogą. Wyczuj tor ruchu, w którym pośladki pracują najmocniej. Ćwiczenie powtórz po 20 razy na każdą nogę.

2. Łokcie do kolan

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Połóż się na plecach. Unieś delikatnie korpus i spleć dłonie za głową. Nogi trzymaj uniesione nad podłogą. Ugnij lewą nogę, a prawym łokciem postaraj się jednocześnie dotknąć jej kolana. Teraz druga noga i drugi łokieć. Wykonaj 20 powtórzeń.

3. Uginanie przedramion

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Wykonaj delikatny wykrok prawą nogą, aby przydeptać środek gumy oporowej. Chwyć rączki i... pompuj bicepsy. Fazę opuszczania przedłużaj nawet do 3 sekund. Wykonaj 20 powtórzeń.

4. Wyciskanie zza głowy

trening modelekrys. Andrzej Krawczyk

Stań z jedną nogą delikatnie z tyłu – tą zakroczną musisz przydeptać gumę oporową. Chwyć jej dwa końce w obie ręce. Czujesz napięcie w tricepsach? Doskonale. Dynamicznym ruchem wyprostuj ręce za głową. Powoli wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenie powtórz po 20 razy na stronę. 

Sprawdź także treningi Heidi Klum oraz Mirandy Kerr.

Zobacz również:
REKLAMA