[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Jak pozbyć się cellulitu? Wybierz trening interwałowy

Marzysz o jędrnych pośladkach i zgrabnych udach? Wykonując interwały, w prosty sposób osiągniesz swój cel. Nie potrzebujesz przyrządów do ćwiczeń, jedynie odrobinę motywacji. Trener WH zdradza, jak się pozbyć cellulitu.

fot. T Anderson 2015/shutterstock.com fot. T Anderson 2015/shutterstock.com

Krem, żel, tabletki i znowu krem... Próbowałaś już wszystkich dostępnych na rynku preparatów, a Twoje uda i pośladki wciąż z uporem pokrywa pomarańczowa skórka? Problem cellulitu spędza sen z powiek wielu kobietom. Chciałabyś sprawić, żeby raz na zawsze zniknął albo chociaż trochę mniej rzucał się w oczy?

Okazuje się, że jest to możliwe. Szukając rozwiązań, często zapominamy o tych najprostszych. Udowadnia nam to trener WH Garson Grant. Zobacz jego wskazówki, które mogą pomóc Ci wygrać walkę ze skórką pomarańczową.

REKLAMA

 

„Niestety nie ma jednego, konkretnego zestawu ćwiczeń, który sprawi, że raz na zawsze pokonasz cellulit. Pamiętaj, że jest to tłuszcz, który napiera na tkankę łączną w stronę zewnętrznej warstwy skóry. Najczęściej pojawia się w okolicach pupy i ud sprawiając, że miejsca te są nierówne i pofałdowane" – mówi Grant.

"Skłonność do cellulitu zależy często od uwarunkowań genetycznych. Ale generalnie im mniej masz niepotrzebnego tłuszczu, tym słabszy jest jego nacisk na skórę i mniej tworzy się fałd, a tym samym cellulit nie jest tak bardzo widoczny” – dodaje.

Okazuje się, że najlepszą metodą, która może rozwiązać problem skórki pomarańczowej albo sprawić, że nie będzie ona tak bardzo widoczna, jest trening. Ale trening nie byle jaki, tylko taki, który spala dużo kalorii, a więc szybko redukuje nadmiar tłuszczu.

„Najbardziej efektywny będzie trening interwałowy, podczas którego robisz krótkie przerwy w czasie intensywnej aktywności fizycznej – radzi Grant. – Stopniowo skracaj okres odpoczynku, podkręcając równocześnie trudność i intensywność ćwiczeń”. Niewiele wiesz o interwałach? Przekonaj się, że trening HIIT ma naprawdę wiele zalet.

"Trening interwałowy przyspiesza Twój metabolizm zarówno podczas wysiłku, jak i podczas odpoczynku – tłumaczy Grant. – Wyobraź sobie, że stoisz w korku, raz przyspieszając, to znów zwalniając. Twój samochód spala wtedy więcej benzyny, niż podczas miarowej jazdy na pustej drodze. Wznawianie i zatrzymywanie treningu interwałowego daje podobny efekt".

Największą zaletą treningu interwałowego jest to, że możesz wykonywać go wszędzie i nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych gadżetów. Poświęć na wysiłek fizyczny 20 minut, robiąc przerwy trwające 1 do 3 minut. Najlepiej sprawdzą się tutaj oldschoolowe ćwiczenia, takie jak burpees, czyli krokodylki, w wersji z pajacykami czy przysiadami (dowiedz się, jak poprawnie wykonywać squaty) oraz skakanie na skakance, ale możliwości jest nieskończenie wiele. Warto też czasami chwycić za hantle. Wypróbuj nasz superszybki i skuteczny trening na pośladki.

Efekty wzmocnisz ustalając dzienny limit kalorii. "Zanim się obejrzysz, zauważysz istotne zmiany w figurze: cellulit będzie mniej widoczny, jeśli w ogóle nie zniknie" – przekonuje nasz trener.

Tekst: Esther Crain

WH

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij