[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Trening i dieta: najnowsze trendy

Raz na jakiś warto zaktualizować sposoby na trening i poznać nowinki dotyczące zdrowego odżywiania. WH przedstawia więc listę pomysłowych i najzdrowszych trendów sezonu jesień-zima.  

pitaja pitaja (fot. shutterstock.com)

Odłóż jagody goji. Przedstawiamy ci nowe superfoods  

Jagody: goldenberry

Co to? Znana już u nas, pochodząca z Ameryki Południowej suszona mieszanka robi dietetyczną furorę na świecie.

Plusy: smakują jak cierpkie rodzynki.

Minusy: wyglądają niezbyt apetycznie.

Użyj ich: do pieczenia lub jako dodatku do owsianki.

Kupuj: Helio Mieszanka suszona goldenberry (7,79 zł, e-piotripawel.pl).

Puder: moringa

Co to? Sproszkowane, suszone liście azjatyckiego drzewa meringa.

Plusy: ma czterokrotnie więcej wapnia niż mleko i sporą dozę witamin A i C, a także antyoksydanty/

Minusy: smakuje jak chrzan. Użyj go jako składnika smoothie albo pikantnego dania.

Kupuj: Intenson Moringa w Proszku (16,99 zł, marketbio.pl).

#Instafood: smoczy owoc (pitaja)

Co to? Awokado – najchętniej umieszczany na Instagramie w 2015 roku owoc – zostało zdetronizowane. Dziś to pitaja – owoc wielu gatunków kaktusa, w różowym lub białym kolorze.

Plusy: wysoka zawartość błonnika, witaminy C i kwasów omega- 3. Różowa odmiana jest szczególnie bogata w antyoksydanty, w tym zdrowy dla serca likopen.

Minusy: jest tak popularny w internecie, że za kilka miesięcy nie będziesz już mogła na niego patrzeć.

Użyj go: do zrobienia smoothie (po uprzednim zmrożeniu).

Kupuj: w dziale z owocami dobrych supermarketów.  

Zobacz także, jak jeść i przechowywać awokado oraz wypróbuj przepisy na dania z jego udziałem.

REKLAMA

REKLAMA

steper steper (fot. shutterstock.com)

Zapisz się na zajęcia z nowej fit listy.

Nowy crossfit: parkour

Fit trendy wychodzą z fabrycznych hal pełnych żelastwa na miasto. Parkour traktuje miejskie otoczenie jak plac zabaw, rozwijając supersprawność i sylwetkę.

Spróbuj: zacznij pod okiem doświadczonych traceurów, np. z parkourunited.pl.

Nowe kardio: ruchome schody

Bieżnia, wiosła i orbitrek nie schodzą z podium, ale jeżeli chodzi o budowanie zgrabnego tyłeczka, schody rządzą.

Spróbuj: nie są nowym wynalazkiem, ale polskie siłownie dopiero odkrywają ich potencjał. Sprzętu typu Stair Master szukaj raczej w nowych klubach niż oldskulowych siłkach.

Nowy sprzęt: niestabilny

Im bardziej, tym lepiej – taką zasadę można przyjąć przy kompletowaniu domowej siłowni. Teraz do piłki szwajcarskiej, TRX i trampoliny dołącza kamagon i aquabag (coś jak kettlebell wypełniony wodą).

Spróbuj: to droga zabawka, więc nim kupisz (np. na ekspertfitness.com), przetestuj w klubie fitness.

Nowy standard: idealne dopasowanie

Każdy sport wymaga innego wsparcia. Przecież nie chodzisz w butach biegowych na pilates, więc biustonosz tym bardziej powinnaś mieć dopasowany do potrzeb.

Spróbuj: Nike właśnie stworzyło spersonalizowaną kolekcję staników sportowych. Wybierz swój według rozmiaru i rodzaju treningu na nike.com.  

WH 09/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij