Trening antycellulitowy - skuteczny program na jędrną pupę i zgrabne uda

Mamy go wszystkie i wszystkie chcemy się go pozbyć. Na szczęście to nie jest takie trudne. Oto plan, dzięki któremu pożegnasz cellulit.

jędrna pupa bez cellulitu Shutterstock
90% kobiet ma cellulit. Postarajmy się, żeby Twój nie był tak uciążliwy (fot.shutterstock.com).

Nie jesteś sama. Cellulit dotyka aż 90% kobiet – tak, nawet celebrytki i trendsetterki, które na Instagramie chwalą się sylwetkami idealnymi, też walczą z jakąś formą cellulitu. Zaskoczona? Niepotrzebnie – przecież i Ty, gdy wrzucasz do sieci selfie z wakacji, robisz wszystko, żeby ukryć niedoskonałości, eksponując jednocześnie swoje najlepsze strony.

Pierwsze oznaki cellulitu zaczynamy dostrzegać między 25. a 35. rokiem życia, gdy włókna kolagenowe, które tworzą konstrukcję utrzymującą w ryzach komórki tłuszczowe pod skórą, zaczynają się rozciągać. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej tylko sprawę uwypukla, powodując gorsze samopoczucie i zmniejszając pewność siebie.

Cellulit jest zły, jest wredny – i łatwo nie ustępuje. Na szczęście można sobie z nim poradzić. Pamiętaj tylko, że spalanie lokalne, o którym co jakiś czas głośniej mówią Twoje koleżanki, po prostu nie istnieje. Jeśli chcesz poradzić sobie w końcu z cellulitem, musisz ćwiczyć całe ciało.

Najlepsza będzie mieszanka intensywnych treningów oporowych (bez wizyt w siłowni się nie uda) oraz interwałowych treningów kardio. Nasz 6-tygodniowy plan zadba o wszystkie grupy mięśniowe, stawiając jednak trochę większy nacisk na dół ciała. Wiadomo, to właśnie pupę i nogi chcemy raz na zawsze uwolnić z tego czegoś, czego nazwy wymieniać już nie będziemy. Dodaj do tego nasze pozatreningowe patenty na pożegnanie pomarańczowej skórki.

To proste – sprawę za chwilę będziemy mogły uznać za niebyłą. Żeby tego jednak dokonać, musisz znaleźć czas i motywację na aż 6 treningów tygodniowo. Spokojnie, na pewno nie będzie nudno. Sesje w klubie fitness nie zajmą Ci też dużo czasu: połączyłyśmy ćwiczenia w pary, skracając treningi do minimum. Postawiłyśmy w dodatku na naprawdę fajne i wymagające ćwiczenia – bakcyla złapiesz już po kilku chwilach.

Treningi A i B wykonuj po sobie w poniedziałki i wtorki oraz w czwartki i piątki. Środy i soboty poświęć na sesje kardio i rolowanie. Niedziela to aktywny odpoczynek – tak, spacer to też aktywność.

W pierwszym tygodniu każde ćwiczenie rób w 3 seriach, w kolejnych pięciu – w 4 seriach (z wyjątkiem ćwiczeń 4A i 4B). I nie zapominaj nigdy o streczingu po treningu właściwym. Jakieś pytania? To bierzmy się do dzieła. Będziemy trenować razem z Tobą. 90%, pamiętasz?

Antycellulitowy plan treningowy

  • Poniedziałek - Trening A
  • Wtorek - Trening B
  • Środa -  Interwały + rolowanie
  • Czwartek - Trening A
  • Piątek - Trening B
  • Sobota -  Interwały + rolowanie
  • Niedziela - Odpoczynek

WH 06/2017

REKLAMA