[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Trening antycellulitowy cz. 2 - ćwiczenia na jędrną pupę i szczupłe uda

Przed Tobą zestaw skutecznych ćwiczeń na pośladki i uda. Dzięki temu treningowi antycellulitowemu pożegnasz pomarańczową skórkę i przywitasz zgrabną sylwetkę. Zobacz, jak się pozbyć cellulitu.

trening antycellulitowy martwy ciąg rumuński rys. Mirosław Łuckoś

Nim rozpoczniesz trening B, warto zajrzeć do pierwszej części treningu antycellulitowego oraz przeczytać kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci zwalczyć pomarańczową skórkę.

TRENING B

Tym razem również zacznij od aktywacji – złap oburącz taśmę oporową na wysokości klatki piersiowej i stań na niej w lekkim rozkroku. Wyciśnij taśmę nad głowę, zrób 10 przysiadów i 5 burpees. Przejdź dalej.

1A Martwy ciąg rumuński

 • Mięśnie: tył ud, pośladki, korpus, plecy
 • Ile: 3-4 serie po 12 powtórzeń

Ćwiczenie: (a) Wypchnij biodra w tył i delikatnie ugnij kolana, aby złapać sztangę nachwytem na szerokość barków. Oderwij ją z podłogi, do wyprostu w biodrach – to Twoja pozycja startowa.

(b) Obniż sztangę aż do połowy podudzi, prowadząc ją po nogach. Wróć do startu.

REKLAMA

trening antycellulitowy damska pompka rys. Mirosław Łuckoś

1B Damska pompka

 • Mięśnie: klatka, tricepsy, barki, korpus
 • Ile: 3-4 serie po 8-10 powtórzeń

Ćwiczenie: Przyjmij pozycję do pompki, opierając się na kolanach (jeśli czujesz się na siłach, rób klasyczną wersję). Zginając ręce w łokciach, obniż klatkę do podłogi. Dynamicznym ruchem wróć do pozycji startowej.

trening antycellulitowy wyskoki z przysiadu TRX rys. Mirosław Łuckoś

2A Wyskoki z przysiadu z TRX

 • Mięśnie: uda, pośladki, korpus
 • Ile: 3-4 x 12 powt.

Ćwiczenie: (a) Trzymając napięty TRX, stań prosto w lekkim rozkroku. Zrób przysiad, schodząc tak nisko, jak tylko dasz radę.

(b) Dynamicznym ruchem, korzystając z siły nóg i pleców, wyskocz do góry. Wyląduj i od razu zejdź do kolejnego przysiadu.

trening antycellulitowy przetaczanie piłki w leżeniu tyłem rys. Mirosław Łuckoś

2B Przetaczanie piłki w leżeniu tyłem

 • Mięśnie: pośladki, tył ud, korpus
 • Ile: 3-4 serie po 12 powtórzeń

Ćwiczenie: (a) Połóż się tyłem na macie, nogi na wysokości kostek opierając na piłce szwajcarskiej. Ręce trzymaj wzdłuż tułowia. Ciało trzymaj w linii prostej od kostek po barki.

(b) Zginając nogi w kolanach i biodrach, przetocz piłkę w stronę pupy. Wróć do pozycji startowej.

trening antycellulitowy spacer wykroczny rys. Mirosław Łuckoś

3A Spacer wykroczny

 • Mięśnie: nogi, pośladki, korpus
 • Ile: 3-4 x 20 powtórzeń

Ćwiczenie: Stań prosto z hantlami trzymanymi luźno po bokach. Zrób wykrok prawą nogą, aż udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża. Dźwignij się do góry i do przodu, aby od razu przejść do wykroku drugą nogą. To dwa powtórzenia. Idź dalej przed siebie.

trening antycellulitowy hydrant rys. Mirosław Łuckoś

3B Hydrant

 • Mięśnie: uda, pośladki, korpus
 • Ile: 3-4 x 15 repet na obie strony

Ćwiczenie: (a) W klęku podpartym unieś prostą lewą nogę.

(b) Powoli przenieś nogę bokiem po kole, zginając jednocześnie kolano. Wróć do pozycji startowej. Zrób najpierw 15 powtórzeń na lewą nogę, by od razu wykonać to samo na prawą. To jedna seria.

trening antycellulitowy krok w bok z taśmą rys. Mirosław Łuckoś

4A W bok z taśmą

 • Mięśnie: nogi, korpus, pośladki
 • Ile: 3 serie po 40 kroków

Ćwiczenie: Znów ćwiczenia 4A i 4B rób bez żadnych przerw, aż zaliczysz po 3 serie obu. Załóż taśmę nad kostki. Zrób 20 kroków w prawo, wróć do startu (20 w lewo).

trening antycellulitowy pajacyki z taśmą rys. Mirosław Łuckoś

4B Pajacyk z taśmą

 • Mięśnie: całe ciało
 • Ile: 3 serie po 20 powtórzeń

Ćwiczenie: Stojąc w lekkim rozkroku z taśmą wciąż nad kostkami, zacznij robić szybkie pajacyki. Taśma powinna być przez cały czas napięta. Przyspiesz, dziewczyno! Daj z siebie wszystko! 

WH 06/2017

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij