Trening Maffashion [4 ćwiczenia]

Ten prosty zestaw możesz wykonać wszędzie. Nie potrzebujesz nawet pary hantli – z powodzeniem zastąpisz je półlitrowymi butelkami wody. Pracuj nad sylwetką jak Maff!

fot. Marlena Bielinska / Move / MPP

Twój trening

  1. Ćwiczenia rób w 3 seriach po 12-15 powtórzeń każde.
  2. Do kolejnego ćwiczenia przechodź dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego.
  3. Odpoczywaj 30 sekund między seriami i 60 sekund między ćwiczeniami.
  4. Wykonuj ten trening 3 razy w tygodniu.

1. Nożyce

(a) Usiądź z wyprostowanymi nogami. Oprzyj dłonie za pośladkami, równolegle do stóp. Unieś biodra, tworząc prostą linię od głowy do stóp. Napnij pośladki, aby stabilizować sylwetkę. (b) Unieś wysoko prawą nogę, mocno napinając brzuch. Wróć do pozycji startowej, opierając piętę na podłodze. Powtórz drugą nogą. To jedna repeta. Kontynuuj.

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Więdłocha - Dbanie o siebie to nie fanaberia 

2. Spięcia brzucha ekstra

(a) Połóż się tyłem na macie, ręce wzdłuż tułowia, stopy razem. Unieś odrobinę górę ciała (głowę i górę pleców) oraz nogi (palce stóp ściągaj mocno w dół). (b) Inicjując ruch mięśniami brzucha, przejdź do siadu – dłońmi sięgnij w stronę łydek, nogi ugnij w kolanach i biodrach, aż podudzia będą w pozycji równoległej do podłoża. Wróć do startu i nie przerywaj.

3. Wyskoki z przysiadu

(a) Stań prosto z lekkimi (1 kg) hantelkami trzymanymi w prostych rękach nad głową. Stopy rozstaw na szerokość bioder. (b) Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad (zacznij od półprzysiadu, stopniowo zwiększając trudność ćwiczenia). Staraj się utrzymywać tułów pionowo, ręce w linii prostej z kręgosłupem. Wyskocz do góry. Wyląduj i od razu powtórz.

4. Wykopy w podporze

(a) Ustaw się na czworakach, dłonie układając dokładnie pod barkami. Ściągnij łopatki i upewnij się, że masz proste plecy, z naturalnym wcięciem w odcinku lędźwiowym. (b) Dynamicznym ruchem unieś prawą nogę, aż udo będzie równoległe do podłoża. Niech to będzie naprawdę solidny wykop, maksymalnie angażujący pośladki. Wróć do startu, powtórz na drugą nogę. To jedna repeta.

ZOBACZ TEŻ: Joga jest lepsza niż botoks - rozmowa z Kasią Warnke

REKLAMA