Trening Jennifer Aniston

Jen od lat jest wierna metodzie Mandy Ingber, łączącej jogę z ćwiczeniami wzmacniającymi. Rozgrzej się, a następnie przejdź do kolejnych pozycji.

Mirosław Łuckoś

1. Pozycja świątyni

Rozstaw stopy szeroko, palce skieruj na zewnątrz (na godzinę 10 i 2). Ugnij kolana, prowadząc je w linii palców. Dłonie złącz przy klatce piersiowej. Zatrzymaj się w tej pozycji na 5-10 oddechów.

Mirosław Łuckoś

2. Przysiady plié

Nie wychodź z poprzedniej pozycji lub znów rozstaw stopy znacznie szerzej niż na szerokość bioder. Palce i kolana skieruj na zewnątrz, ręce oprzyj na biodrach. Zejdź w dół pionowo i wróć w górę. Powtórz 8-10 razy.

Mirosław Łuckoś

3. Balans na jednej ręce

Ustaw się w pozycji deski bokiem, dłoń oprzyj pod barkiem – Twoje ciało od głowy po pięty powinno znaleźć się w prostej linii. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 spokojnych oddechów i zmień stronę na kolejne 5-10 oddechów.

Mirosław Łuckoś

4. Pompki

Oprzyj drugą dłoń na macie, ustawiając się w pozycji deski. Ugnij łokcie; trzymając je blisko tułowia, zejdź w dół, aż ramiona zrównają się z klatką. Wróć w górę. Trzymaj całe ciało w prostej linii. Zrób 8-10 powtórzeń.

Mirosław Łuckoś

5. Pozycja łodzi

Usiądź na macie, proste plecy odchyl do tyłu, a zgięte nogi unieś z maty. Łydki ustaw równolegle do ziemi (jeśli czujesz się na siłach, wyprostuj je, by ciało ułożyło się na kształt litery V) i wyciągnij ręce w poziomie. Wytrzymaj w tej pozycji przez 5-10 oddechów.

Mirosław Łuckoś

6. Siady

Oprzyj dłonie za sobą. Jednocześnie odchyl trochę tułów, a nogi wyprostuj nieco niżej nad ziemią. Zbliż uda i klatkę, wracając do siadu z pozycji wyjściowej. Zrób 8-10 powtórzeń.

Lipcowy numer Women's Health z Jennifer Aniston na okładce już w kioskach!

Motor-Presse Polska

Kup cyfrowe wydanie: e.mpp.pl

Zobacz również:
REKLAMA