Top 5 na brzuch [trening w 15 minut]

Ten zestaw ćwiczeń pokona nawet najbardziej uparty wystający brzuszek.

Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

"Nie mogę się go pozbyć” – to słowa bohaterki naszej akcji #jestemfit Wiolety Dudkowskiej, ale jednocześnie najczęściej chyba powierzany trenerom przez kobiety problem. Zebraliśmy tu na niego sprawdzone rozwiązania: 5 ćwiczeń, które najlepiej rzeźbią talię. Jak ćwiczyć? „Każde ćwiczenie wykonaj w minimum 3 seriach, a jeżeli dasz radę, możesz wykonać też 4. serię, zachowując ok. 30-sekundowe przerwy między nimi” – mówi autorka treningu Katarzyna Wysocka.

1. Rotacja tułowia na piłce 10 powtórzeń na stronę.

(a) Połóż się na piłce – na wysokości lędźwi. Plecy proste, pośladki napięte. Napinając mięśnie brzucha, unieś górę pleców nieco nad poziom tułowia. Ręce z hantlem przenieś do pionu, łokcie lekko ugięte.

(b) Nie ruszając bioder, z wydechem rotuj tułów raz na jedną, raz na drugą stronę

Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

2. Toczenie kółka z klęku 6-8 powtórzeń.

(a) W klęku podpartym złap kółko pod barkami.

(b) Napinając brzuch, odjeżdżaj na rolce (łokcie lekko ugięte). Od kolan do głowy powinnaś mieć jedną prostą linię. Powoli wróć do pozycji startowej.

Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

3. Rotacje z piłką 10 powtórzeń na stronę.

(a) W leżeniu tyłem unieś nogi pionowo i umieść piłkę między podudziami.

(b) Przenoś nogi ze strony na stronę, utrzymując górę tułowia nieruchomo. Rób wydech, przenosząc piłkę do boku; wdech przy powrocie

ZOBACZ TEŻ: Modelka taka jak Ty - kolejna odsłona akcji WH #jestemfit

Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

4. Przyciąganie kolan na piłce 12 powtórzeń.

(a) Wykonaj podpór przodem (dłonie pod barkami), oprzyj podudzia na piłce szwajcarskiej. Całe ciało ustaw w jednej prostej linii.

(b) Przyciągnij kolana pod siebie, tocząc piłkę, i wróć nogami do tyłu.

Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

5. Waga z piłką lekarską po 6 powtórzeń na stronę.

(a) Stań wyprostowana na jednej nodze z dłońmi na piłce i przy klatce piersiowej.

(b) Pochyl tułów i wyprostuj nogę za sobą, aż znajdą się w jednej prostej linii. Jednocześnie przenieś piłkę w kierunku podłoża. Powtarzaj najpierw na lewej, a potem na prawej nodze.

Wioleta Dudkowska – ważyła ponad 90 kg, kiedy poszła na pierwsze zajęcia fitness. Teraz 2 razy w tygodniu chodzi na zajęcia grupowe, 2 razy ma treningi personalne, a w pozostałe dni biega i jeździ na rowerze.

#jestemfit

Ty też jesteś fit, chociaż niekoniecznie w rozmiarze S, i chcesz pojawić się w tej rubryce? Zgłoś się na: [email protected].pl.

Zobacz również:
REKLAMA