[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Top 5 na brzuch [trening w 15 minut]

Ten zestaw ćwiczeń pokona nawet najbardziej uparty wystający brzuszek.

fot. Tomasz Woźny

"Nie mogę się go pozbyć” – to słowa bohaterki naszej akcji #jestemfit Wiolety Dudkowskiej, ale jednocześnie najczęściej chyba powierzany trenerom przez kobiety problem. Zebraliśmy tu na niego sprawdzone rozwiązania: 5 ćwiczeń, które najlepiej rzeźbią talię. Jak ćwiczyć? „Każde ćwiczenie wykonaj w minimum 3 seriach, a jeżeli dasz radę, możesz wykonać też 4. serię, zachowując ok. 30-sekundowe przerwy między nimi” – mówi autorka treningu Katarzyna Wysocka.

1. Rotacja tułowia na piłce 10 powtórzeń na stronę.

(a) Połóż się na piłce – na wysokości lędźwi. Plecy proste, pośladki napięte. Napinając mięśnie brzucha, unieś górę pleców nieco nad poziom tułowia. Ręce z hantlem przenieś do pionu, łokcie lekko ugięte.

REKLAMA

(b) Nie ruszając bioder, z wydechem rotuj tułów raz na jedną, raz na drugą stronę

fot. Tomasz Woźny

2. Toczenie kółka z klęku 6-8 powtórzeń.

(a) W klęku podpartym złap kółko pod barkami.

(b) Napinając brzuch, odjeżdżaj na rolce (łokcie lekko ugięte). Od kolan do głowy powinnaś mieć jedną prostą linię. Powoli wróć do pozycji startowej.

fot. Tomasz Woźny

3. Rotacje z piłką 10 powtórzeń na stronę.

(a) W leżeniu tyłem unieś nogi pionowo i umieść piłkę między podudziami.

(b) Przenoś nogi ze strony na stronę, utrzymując górę tułowia nieruchomo. Rób wydech, przenosząc piłkę do boku; wdech przy powrocie

ZOBACZ TEŻ: Modelka taka jak Ty - kolejna odsłona akcji WH #jestemfit

fot. Tomasz Woźny

4. Przyciąganie kolan na piłce 12 powtórzeń.

(a) Wykonaj podpór przodem (dłonie pod barkami), oprzyj podudzia na piłce szwajcarskiej. Całe ciało ustaw w jednej prostej linii.

(b) Przyciągnij kolana pod siebie, tocząc piłkę, i wróć nogami do tyłu.

fot. Tomasz Woźny

5. Waga z piłką lekarską po 6 powtórzeń na stronę.

(a) Stań wyprostowana na jednej nodze z dłońmi na piłce i przy klatce piersiowej.

(b) Pochyl tułów i wyprostuj nogę za sobą, aż znajdą się w jednej prostej linii. Jednocześnie przenieś piłkę w kierunku podłoża. Powtarzaj najpierw na lewej, a potem na prawej nodze.

Wioleta Dudkowska – ważyła ponad 90 kg, kiedy poszła na pierwsze zajęcia fitness. Teraz 2 razy w tygodniu chodzi na zajęcia grupowe, 2 razy ma treningi personalne, a w pozostałe dni biega i jeździ na rowerze.

#jestemfit

Ty też jesteś fit, chociaż niekoniecznie w rozmiarze S, i chcesz pojawić się w tej rubryce? Zgłoś się na: jestemfit@mpp.pl.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij