Top 4 ćwiczenia na płaski brzuch

W tym treningu obwodowym wykonuj wszystkie ćwiczenia po 20 powtórzeń (zachowując między nimi minimalne przerwy). Odpocznij ok. 90 s i powtórz obwód w sumie minimum 5 razy

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

1. Wspinaczka pozioma z piłką szwajcarską

Ustaw się w pozycji jak do pompki, ale dłonie oprzyj na piłce do ćwiczeń, rozstawiając je na szerokość barków A. Nie poruszając resztą ciała, przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej B. Po sekundzie odstaw nogę i powtórz ruch lewym kolanem.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

2. Scyzoryk z hantelkami

Połóż się na plecach, złap lekkie hantle i wyciągnij ręce za głową. Napnij mięśnie korpusu. Unieś wyprostowane nogi pod kątem 45 stopni A. Jednocześnie dźwignij barki z maty, ręce przenieś nad klatkę piersiową i nogi do pionu B. Wróć do pozycji wyjściowej, ale nie opuszczaj nóg na ziemię.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

3. Unoszenie tułowia na piłce szwajcarskiej

Złap 3-5-kg piłkę lekarską, oprzyj plecy i głowę na piłce szwajcarskiej. Stopy postaw blisko siebie płasko na podłodze. Piłkę trzymaj blisko mostka A. Napinając brzuch i podciągając miednicę, unieś górną część tułowia z piłki, a ciężką piłkę w kierunku sufi tu B. Opuść ręce i tułów do pozycji wyjściowej.

BETH BISCHOFF, LISA HUBBARD

4. Odchylenia w klęku

Trzymając oburącz 3-5-kg piłkę lekarską przed brzuchem, uklęknij na obu kolanach, rozstawiając nogi na szerokość bioder A. Wyprostuj plecy, wyciągając głowę i kręgosłup w górę. Przyciśnij piłkę do napiętego brzucha. Powoli odchyl prosty tułów tak daleko, jak tylko dasz radę, nie odrywając nóg B. Zatrzymaj się w końcowej pozycji na 3 s i angażując mięśnie korpusu, wróć do pionu.

REKLAMA