Taniec: trening na parkiecie

Pokaż swój prawdziwy temperament. Taniec to świetny sposób na trening po godzinach. Dzięki niemu zbudujesz zgrabną sylwetkę w rytmie ulubionej muzyki. Salsa? Hip-hop? Zumba? Oto przyspieszony kurs na królową parkietu pod okiem najlepszych tancerzy – ekipy Fair Play Crew.

taniec fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jeżeli do tej pory nie wyciągnął Cię na parkiet Patrick Swayze ani żadna z pięciu części „Step Up”, to znaczy, że bardzo potrzebujesz lekcji tańca. Z tym zestawem ćwiczeń przekonasz się, jakie to proste, i nie będziesz już chciała wrócić do innego treningu. Imprezuj bez wyrzutów sumienia - w weekendy zamień fitness klub na klub nocny, a Twoja kondycja, sylwetka i znajomi będą Ci bardzo wdzięczni.

Skończ z wieczornym oglądaniem programów tanecznych - sama zostań królową nocy. Teraz niech inni patrzą. To jak, można Panią prosić do tańca?

Izolacje

Dobrą tancerkę od cioci z wesela odróżnia poziom kontroli swojego ciała. Ćwiczenia, które znajdziesz na następnych slajdach sprawią, że będziesz jego panią. Lubisz muzykę klubową? Włącz pop, house czy r’n’b. Z kolei latynoskie rytmy zapewni salsa i reggaeton.  

Zobacz, jakich jeszcze form aktywnego wypoczynku warto spróbować dla lepszego samopoczucia i ładniejszej figury.

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

a. Przechyl głowę w jedną stronę. Następnie łukiem przenieś ją blisko mostka na drugą stronę. Wróć tym samym torem i powtórz kilka razy.

b. Stań prosto i za pomocą ruchu szyi wyrzuć głowę (w pionie) do przodu. Wróć do centrum i wypchnij ją do tyłu. Wróć do centrum i powtarzaj.  

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Stojąc prosto i nie przechylając głowy, wysuń ją ruchem szyi w bok. Wróć do środka i przesuń na drugą stronę. Zacznij powoli, a potem poruszaj głową w rytmie beatu.

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

a. Zrób kilka krążeń ramieniem do przodu, a potem do tyłu i powtórz drugim barkiem. Następnie kręć nimi na zmianę.

b. Wypchnij klatkę piersiową jak najmocniej do przodu, wróć nią do centrum i wypchnij maksymalnie do tyłu. Po 10 ruchach przestań zatrzymywać ją na środku.

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

Stań szerzej niż biodra i lekko ugnij nogi. Przechyl miednicę mocno do przodu, wróć do środka i wypchnij pupę do tyłu (po 10 razy). Potem przemieszczaj ją z prawej na lewą stronę: najpierw z pauzą w centrum, potem płynnie. 

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

a. Ćwicz pracę kolan, poczuj bounce! Uginaj rytmicznie kolana. Przesuń ciężar ciała lekko do przodu i rozluźnij górę ciała. Przemieszczaj się w rytmie muzyki i do- łącz gesty rękami. Tańcz, dziewczyno!

b. W rozkroku unieś prawą rękę do góry i sięgnij nią daleko, odchylając tułów w lewą stronę. Powtórz skłon w drugą stronę. Nie ruszaj bioder. Powtarzaj.

c. Złącz stopy i od bioder zacznij skłon prostym tułowiem. Lekko przenoś ciężar ciała w przód. Po 30 s łagodnie roluj kręgosłup, wstając. Kontynuuj.  

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

a. Wyciągnij ręce przed siebie i odstaw prawą nogę w bok. Zginając ją do kąta prostego w kolanie, przenoś na nią ciężar ciała. Płynnym ruchem przejdź na drugą nogę i powtarzaj dalej.  

b. Oprzyj się na przedramionach i stopach, ułóż ciało w linii prostej. Wytrzymaj 40 s. W tej samej pozycji unieś nogę na 10 s, opuść i unieś drugą. Trzy razy.

ćwiczenia rys. Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś

a. Połóż się na plecach, oprzyj stopy na podłodze. Ręce za- łóż za kark. Odrywaj łopatki od ziemi i opuszczaj się (ale nie kładź się). 16 razy.

b. Ćwicz jak wcześniej, ale unieś podudzia równolegle do ziemi. Po serii (16 ruchów) zrób kolejną – tym razem wyprostuj nogi w kolanach i rozszerz je na boki.

c. Oprzyj prawą stopę na podłodze, lewą zahacz za kolanem prawej. Lewą rękę odłóż prostopadle do tułowia. Dotykając prawą ręką karku, unieś się do przeciwnego kolana. Po serii zmień strony.

taniec fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4 sposoby na udaną imprezę

1. Wyglądaj i czuj się dobrze

W klubach zawsze jest gorąco, więc ubierz się przewiewnie. Chcesz poszaleć na parkiecie? Szpilki zastąp (równie modnymi) adidasami.

2. Baw się trzeźwo

Jasne, że możesz wypić drinka lub dwa (w końcu jesteś w klubie), ale nie potrzebujesz morza alkoholu, żeby się dobrze bawić.

3. Odważ się

Nie myśl za dużo o ruchach, po prostu wczuj się w muzykę. Bądź szalona, ale kontroluj sytuację. Pokaż klasę.

4. Łap kontakt

Grono koleżanek jest niezbędne, gdy przyczepi się do Ciebie pijany natręt, ale nie zamykaj się na nowych znajomych. Rozejrzyj się wokół – taniec to dobry sposób na flirt.  

WH 09/2015

REKLAMA