[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Tabata dla zaawansowanych - 3 zestawy ćwiczeń

Tabata to ekspresowy i efektywny trening interwałowy. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie 3 zestawy ćwiczeń dla zaawansowanych. Czas na turbo spalanie tłuszczu. Uwaga: nie dla mięczaków.

tabata sprint w miejscu Ćwiczenie – sprint w miejscu.

Nim przystąpisz do treningu, sprawdź, na czym polega tabata i jakie daje efekty.

Zestaw A dla zaawansowanych

Instrukcja: Ćwiczenia traktuj jako obwód. Zrób 2 obwody, by zaliczyć pełną, 4-minutową tabatę.

1. Sprint w miejscu

Prościzna: po prostu biegnij w miejscu jak najszybciej, pracując ramionami jak sprinterka. Wysoko unoś kolana.

REKLAMA

REKLAMA

tabata ćwiczenie burpees (krokodylki) Ćwiczenie – burpees (krokodylki)

2. Burpees (krokodylki)

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Zejdź do przysiadu podpartego, wyrzuć nogi w tył, aby przyjąć pozycję do pompki. Zrób pompkę (opcjonalnie), po czym przyciągnij z powrotem kolana do klatki i wyskocz tak wysoko, jak tylko dasz radę.

REKLAMA

tabata ćwiczenie pajacyk Ćwiczenie – pajacyk

3. Pajacyki

Nie pamiętasz, jak się je robi? Szybka przypominajka: stań prosto, stopy razem, dłonie na udach. Dynamicznym ruchem podskocz, aby rozstawić szerzej stopy i ręce unieść wysoko do góry. Wróć do startu i kontynuuj.

REKLAMA

REKLAMA

tabata bieg bokserski ćwiczenie Ćwiczenie – bieg bokserski

4. Bieg bokserski

Od sprintu w miejscu odróżnia go tylko ruch, jaki powinnaś wykonywać rękoma. Zadawaj ciosy proste lewą i prawą ręką, gdy kolejno prawe i lewe kolano będziesz podciągać do góry. Ląduj miękko na palcach.

REKLAMA

tabata ćwiczenie wyskok z przysiadu Ćwiczenie –wyskok z przysiadu

Zestaw B dla zaawansowanych

Ćwiczenia łącz w pary. Ruchy 1 i 2 zrób dwukrotnie, po czym przejdź do pary 3 i 4, aby wykonać kompletny trening.

1. Wyskok z przysiadu

Stań prosto w lekkim rozkroku. Obniż pozycję do przysiadu, ruch inicjując biodrami, a nie kolanami. Zatrzymaj na ułamek sekundy ruch, zanim wyskoczysz jak najwyżej do góry.

REKLAMA

REKLAMA

tabata ćwiczenia zakrok Ćwiczenie – unoszenie kolana z zakroku

2. Unoszenie kolana z zakroku

Stań prosto, a następnie zrób zakrok prawą nogą, aż udo lewej znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża. Dźwignij się z powrotem do pionu, unosząc wysoko kolano. Wróć do startu. Następne powtórzenie zacznij drugą nogą.

REKLAMA

tabata ćwiczenia wspinaczka pozioma obunóż Ćwiczenie – wspinaczka pozioma obunóż

3. Wspinaczka pozioma obunóż

Przyjmij pozycję do pompki, upewniając się, że Twoje ciało od kostek po głowę tworzy linię prostą. Dynamicznym ruchem przyciągnij kolana do klatki, lądując palcami na podłożu. Wróć do startu i od razu powtórz.

REKLAMA

REKLAMA

tabata ćwiczenie unoszenie dłoni i stopy Ćwiczenie – unoszenie dłoni i stopy

4. Naprzemienne unoszenie dłoni i stopy

Zacznij na czworakach. Unieś kolana znad podłogi, aby przyjąć pozycję startową. Szybkimi i krótkimi ruchami odrywaj teraz od podłogi na przemian lewą stopę i prawą dłoń oraz prawą stopę i lewą dłoń. Niby pestka, ale 20 sekund daje popalić.

Zestaw C dla zaawansowanych

Te dwa ćwiczenia rób na zmianę

1. Pajacyki

2. Burpees

Zajrzyj do marcowego numeru WH, aby dowiedzieć się, jak w 2 tygodnie dojść do formy, by te 20 sekund przeznaczonych na ćwiczenie i 10 sekund na odpoczynek (całość x 8!) zaliczyć bez strachu o zawał serca. Oraz poznaj 2 superzestawy ćwiczeń przygotowane przez naszą trenerkę i redaktorkę Kasię Wysocką.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij