[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Tabata dla początkujących [intensywny trening interwałowy]

Chcesz skutecznie schudnąć, dojść do super formy i wypracować zgrabną sylwetkę? Mamy coś dla Ciebie! Dzięki tabacie, czyli intensywnemu treningowi interwałowemu szybko zobaczysz rezultaty. Wypróbuj zestaw ćwiczeń dla początkujących.

tabata ćwiczenia dla poczatkujących

Nim przystąpisz do treningu, sprawdź, na czym polega tabata i jakie daje efekty.

Zestaw A dla początkujących

Ćwiczenia rób jedno po drugim, łącząc je w obwód. Gdy zakończysz pojedynczy obwód, będziesz w połowie tabaty – powtórz całość jeszcze raz.

1. Szeroko-wąsko

Stań prosto, stopy trzymając razem. Dłonie oprzyj na udach. Wypchnij biodra w tył i obniż delikatnie pozycję, zginając kolana. Dynamicznym ruchem rozstaw teraz szeroko stopy i od razu wróć do pozycji startowej. Kontynuuj.

REKLAMA

REKLAMA

tabata ćwiczenia dla poczatkujących

2. Pajacyki

Nie pamiętasz, jak się je robi? Szybka przypominajka: stań prosto, stopy razem, dłonie na udach. Dynamicznym ruchem podskocz, aby rozstawić szerzej stopy i ręce unieść wysoko do góry. Wróć do startu i kontynuuj.

REKLAMA

tabata ćwiczenia dla poczatkujących

3. Naprzemienne unoszenie dłoni i stopy

Zacznij na czworakach. Unieś kolana znad podłogi, aby przyjąć pozycję startową. Szybkimi i krótkimi ruchami odrywaj teraz od podłogi na przemian lewą stopę i prawą dłoń oraz prawą stopę i lewą dłoń. Niby pestka, ale 20 sekund daje popalić.

REKLAMA

REKLAMA

tabata ćwiczenia dla poczatkujących

4. Przeskoki

Stań prosto, po czym wysuń jedną stopę w przód. Obniż delikatnie pozycję. Jak najszybciej przeskakuj teraz, zamieniając miejscami stopy: raz jedna, raz druga powinna znaleźć się z przodu. Powtarzaj jak najszybciej, mocno pracując ramionami.

REKLAMA

tabata ćwiczenia dla poczatkujących

Zestaw B dla początkujących

1. Przeskoki

Jak wyżej.

2. Skakanka

Po prostu jak najszybciej (obniż pozycję i wyskakuj jak najniżej, żeby przyspieszyć) skacz na skakance. Nie masz jej pod ręką? Nie szkodzi – wyobraź sobie, że w dłoniach leżą rączki.

Zajrzyj do marcowego numeru WH, aby dowiedzieć się, jak w 2 tygodnie dojść do formy, by te 20 sekund przeznaczonych na ćwiczenie i 10 sekund na odpoczynek (całość x 8!) zaliczyć bez strachu o zawał serca. Oraz poznaj 2 superzestawy ćwiczeń przygotowane przez naszą trenerkę i redaktorkę Kasię Wysocką.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij