[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Szybka forma bez siłowni [15 minut do formy]

Masz mało czasu? To dokładnie tyle, ile zajmie ci ten trening.

Sorry, ale „Nie mam czasu” właśnie wypadło z repertuaru moich wymówek.

Kiedy jesteś w podróży albo zawalona pracą (tak że możesz zapomnieć nawet o podróży do domu), nie powinnaś odpuszczać treningów. Właśnie wtedy spędzasz cały dzień, siedząc w samolocie, aucie lub za biurkiem. Odrywając się na chwilę od krzesła, podtrzymasz formę i uelastycznisz ciało, a przy okazji nieco się zrelaksujesz. Ale najpierw musisz się zmęczyć. Ten błyskawiczny program treningowy nie wymaga żadnego sprzętu, jedynie Twojego ciała. To kombinacja ćwiczeń plyometrycznych i równoważnych z kardio, która w mgnieniu oka wzmocni Twoje ciało, przyspieszy metabolizm, poprawi kondycję i elastyczność. Czas start! 

Wykonuj ćwiczenia po kolei. Potem rób przez 30 sekund pajacyki lub skacz na skakance. Po wykonaniu takiego zestawu odpocznij przez 30-60 sekund. W sumie zrób 3 takie obwody

Wykopy z przysiadu

Rozstaw szeroko nogi, a palce stóp skieruj na zewnątrz. Zejdź do przysiadu. Ugnij łokcie i trzymaj pięści jak w gardzie A. Wyprostuj się i unieś prawą nogę z podłogi. Napnij pośladki i opuszczając nieco lewy bark, zrób wykop w drugą stronę prawą nogą B. Odwróć ruch, wracając do szerokiego przysiadu. Zrób 10 powtórzeń prawą nogą i wykonaj serię lewą. 

Świeca z wyskokiem

Usiądź na macie, wyprostuj nogi przed sobą. Kładąc plecy na ziemi kręg po kręgu, jednocześnie unieś nogi pionowo nad biodrami. Stabilizuj się rękami leżącymi wzdłuż ciała A. Opuść nogi, wracając do siadu, ale tym razem zegnij kolana
i oprzyj stopy płasko na macie. Przenieś ciężar ciała na nogi i wyskocz, sięgając rękami jak najwyżej B. Wyląduj miękko i od razu ugnij kolana, żeby usiąść i zacząć kolejne powtórzenie. Zrób ich w sumie 10. 

Stanie na rękach z unoszeniem nogi 

Stań piętami przy ścianie, schyl się i oprzyj dłonie kawałek dalej na ziemi, rozstaw je na szerokość barków. Wspinaj się stopami po ścianie, aż nogi ustawią się równolegle do podłogi, a prostopadle do tułowia i rąk A. Unieś prawą nogę, cały czas utrzymując napięty korpus B. Opuść ją i unieś lewą. Powtórz 8-10 razy. 

Sprint w miejscu i wspinaczka pozioma 

Zacznij od biegu w miejscu, unosząc kolana do wysokości bioder i odliczając do 10 A. Potem ustaw się jak do pompki i szybko przyciągaj po 10 razy na zmianę prawe i lewe kolano do klatki piersiowej B. Tak wygląda jedno powtórzenie. Znów zacznij bieg w miejscu i powtórz ten cykl 3 razy. 

ZOBACZ TEŻ: 7 ćwiczeń na pupę w górze [trening w 15 minut]

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij