[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Suplementy diety: żele energetyczne

Najczęściej stosuje się je przed i w trakcie zawodów sportowych, żeby dostarczyć organizmowi energii. Żele energetyczne zwiększają wytrzymałość i pozwalają na dłuższy i bardziej intensywny trening. Zobacz, jak i kiedy jeszcze warto wybrać te suplementy diety.

żel energetyczny fot. shutterstock.com

Suplement nie zastępuje, tylko uzupełnia dietę i treningi. Stosuj go zgodnie ze swoim celem, a szybciej zobaczysz efekty.

Twój cel: wytrzymałość

REKLAMA

Co: żel energetyczny

Dlaczego: jeśli odżywiasz się prawidłowo i Twój wysiłek trwa mniej niż godzinę, wcale nie potrzebujesz takiej dawki energii. Większość żeli zawiera głównie łatwo przyswajalne węglowodany: glukozę, fruktozę, maltodekstrynę. Są one łagodniejsze dla żołądka.

Badania opublikowane w „Journal of Strenght and Conditioning Research” pokazały, że żele mogą zwiększyć wytrzymałość o 13%. Na długie wycieczki biegowe (gdy masz czas je pogryźć) zabieraj batony z dodatkiem białka, np. Mule- Bar ReFuel (13% białka), by przyspieszyć regenerację mięśni.

Jak/kiedy: co godzina jedz 1–1,5 g węglowodanów na kg wagi (na treningach zacznij od mniejszych porcji, zanim weźmiesz kilka żeli na zawody). Zaleca się też popijanie 200-300 ml izotoniku co 10-20 minut długiego biegu czy jazdy na rowerze.

Produkt: Trec Nutrition, Trec Extreme Long Energy Gel, 90 g – cena: ok. 8 zł.

Jeśli bieganie to Twoja pasja, przejrzyj nasz poradnik i dowiedz się, jak podkręcić tempo, spalić tłuszcz i bić rekordy. Dla początkujących biegaczek także przygotowaliśmy coś specjalnego. Rzuć okiem na nasz plan biegowy dla nowicjuszek i zakochaj się w bieganiu.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij