[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Suplementy diety: spalacze tłuszczu

Spędzasz długie godziny na siłowni, więc doskonale wiesz, że nic nie przychodzi bez wysiłku. Aby szybciej zaobserwować efekty ćwiczeń, możesz uzupełnić trening o odpowiednie suplementy diety. Zobacz, kiedy i w jaki sposób stosować acetyl l-karnitynę i sprzężony kwas linolowy (CLA).

suplementy diety fot. shutterstock.com

Suplement nie zastępuje, tylko uzupełnia dietę i treningi. Stosuj go zgodnie ze swoim celem, a szybciej zobaczysz efekty.  

Twój cel: spalanie tłuszczu

REKLAMA

Co: acetyl l-karnityna lub sprzężony kwas linolowy (CLA)

 

Dlaczego: sprawiają, że pokłady tłuszczu są skuteczniej wykorzystywane jako energia podczas wysiłku (ważne szczególnie w sportach wytrzymałościowych i gdy zależy Ci na pozbyciu się tłuszczyku tu i ówdzie).

Według „American Journal of Physiology”, L-karnityna dodatkowo ogranicza wykorzystanie rezerw glikogenu (taki rodzaj paliwa) z mięśni i wątroby, zwiększając przy okazji wytrzymałość.

Z kolei badania opublikowane w „Journal of International Medical Research” dowodzą, że ochotnicy po 12 tygodniach treningów i suplementacji CLA znacząco zredukowali swoją tkankę tłuszczową.

Jak/kiedy: Acetyl L-karnitynę możesz stosować w dawkach po 500 mg, 2-3 razy dziennie. CLA – trzy razy dziennie po 600 mg.   

Produkt: My Protein Acetyl L-Carnitine, 250 g − cena: ok. 90 zł; MyProtein CLA, 500 g – cena: ok. 165 zł.

Jeśli zależy Ci na ekspresowym pozbyciu się kilku niepotrzebnych centymetrów, przyjmowanie suplementów warto połączyć z naszym treningiem na spalanie tłuszczu oraz zestawem ćwiczeń na ramiona i brzuch.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij