[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Suplementy diety: kofeina

Chcesz dać z siebie wszystko podczas najbliższych zawodów sportowych czy biegu? Sięgnij po kofeinę. Naukowcy potwierdzają, że ten suplement diety pozwala na dłuższy i cięższy wysiłek fizyczny. Dowiedz się, kiedy dokładnie i w jakich dawkach ją stosować.

suplementy diety fot. shutterstock.com

Suplement nie zastępuje, tylko uzupełnia dietę i treningi. Stosuj go zgodnie ze swoim celem, a szybciej zobaczysz efekty.

Twój cel: start w zawodach

REKLAMA

Co: kofeina

Dlaczego: tak, Twoja poranna przyjaciółka jest też świetnym kompanem treningów. Po pierwsze, pomaga wejść na wyższe obroty, a po drugie – wg badań – już jedna filiżanka kawy przed treningiem wydłuża zdolność do intensywnego wysiłku.

Kofeina to jedna z najdokładniej przebadanych na sportowcach substancji. Naukowcy potwierdzają, że pozwala na dłuższy i cięższy wysiłek, a zmęczenie jest przy tym mniejsze i pojawia się później. Stosuj, gdy chcesz dać z siebie wszystko na zawodach. Bonus: kofeina wspomaga spalanie tłuszczu i przyspiesza regenerację.  

Jak/kiedy: dawka na długi trening to ok. 9 mg na kilogram masy ciała. W czasie startu przyjmij kofeinę w drugiej połowie dystansu. Jeżeli Twój żel energetyczny zawiera kofeinę, bierz go w drugiej fazie biegu czy innego długiego wysiłku. Unikaj wtedy napojów energetycznych.

Produkt: Activlab Caffeine Power, 60 kapsułek – cena: ok. 15 zł

fot. materiały prasowe

Pewnie już nieraz przekonałaś się, że trening potrafi być na prawdę wyczerpujący. Wiedzą o tym także tęgie umysły, pracujące w laboratoriach nad suplementami, których działanie postanowiliśmy Ci przybliżyć. Oprócz kofeiny, wzięliśmy pod lupę acetyl l-karnitynę, izolat białka serwatkowego i żel energetyczny.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij