Strong By Zumba - na czym polega nowa odmiana Zumby

Jednym z najnowszych trendów w świecie fitnessu są zajęcia Strong By Zumba. Niech Was nie zwiedzie nazwa, bo z tradycyjną Zumbą ten trening nie ma zbyt wiele wspólnego. Sprawdź, na czym polega.

Strong By Zumba Strong By Zumba
Strong By Zumba

Na czym polega Strong By Zumba i czym różni się od zwykłej Zumby?

Tradycyjna Zumba Fitness to połączenie tańca i fitnessu zainspirowane latynoskimi rytmami. W skrócie: świetny, umiarkowany trening kardio oraz dobra zabawa dla każdego, bez względu na jego poziom aktywności. Przypadnie do gustu dziewczynom, które lubią tańczyć. Co oprócz zabawy? Podczas tych zajęć możesz spalić mnóstwo kalorii i poprawić swoją kondycję. Nie licz jednak na wyrzeźbienie mięśni i sześciopak.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Zumba z jedną z najlepszych instruktorek an świecie [wideo]

„Strong By Zumba zupełnie inaczej jak pozostałe programy Zumba nie ma nic wspólnego z tańcem. Jako trening stanowi połączenie wysokiej intensywności kardio z ćwiczeniami siłowymi przy wykorzystaniu własnego ciężaru ciała” – wyjaśnia trenerka i Zumba Education Specialist Izabela Kin-Janda.

„Ogromnym atutem tych zajęć jest perfekcyjnie zsynchronizowana z ćwiczeniami muzyka, która odzwierciedla i podkreśla każdy ruch. W konsekwencji niesamowicie motywuje do działania i większego zaangażowania. Dzięki tej muzyce nie możesz doczekać się kolejnego treningu, a o nudzie i zniechęceniu nie ma mowy” – dodaje nasza ekspertka.

Jakie są korzyści z treningu Strong By Zumba?

Jest to trening zorientowany na rezultaty. Poprzez zmienną intensywność oraz wkomponowane ćwiczenia siłowe spalisz mnóstwo kalorii, poprawisz kondycję oraz siłę, wzmocnisz także całe ciało, a w konsekwencji wymodelujesz oraz ujędrnisz swoją sylwetkę. Na tym nie koniec zalet.

„Trening poprzez interesujące sekwencje ćwiczeń sukcesywnie rozwija naszą zwinność, mobilność oraz stabilizację. Co zajęcia progresywnie, krok po kroku, można przekraczać swoje granice – wylicza Izabela Kin-Janda. – Poza tym trening wpływa budująco nie tylko na nasze ciało, ale również umysł i duszę”.

Strong By Zumba Strong By Zumba
Strong By Zumba

Gdzie można trenować Strong By Zumba?

Na YouTube na oficjalnym kanale Zumby znajdziesz przykładowe filmiki reklamujące program oraz dające mały przedsmak tego, czego można spodziewać się na zajęciach. Żeby jednak w pełni doświadczyć treningu, wejdź na stronę strongbyzumba.com i skorzystaj z wyszukiwarki Find a Class. Znajdź zajęcia w swojej okolicy i doświadcz ich na własnej skórze. Ognia!

Zajęcia Strong By Zumba to jeden z 7 gorących trendów ze świata wellness, które opisujemy dla Was w październikowym numerze Women’s Health. Chcesz poznać pozostałe i być na czasie? Leć do kiosku po najnowsze Women's Health i zajrzyj do naszego specjalnego dodatku WH Styl.

Joanna Jędrzejczyk okładka Women's Health 10_2017

Zobacz również:
REKLAMA