Sprzęt miesiąca: gadżety na jesienne treningi outdoorowe

Dla tych, którzy nie kończą z aktywnością wraz z końcem lata, sezon na okulary przeciwsłoneczne dopiero się zaczyna.

sprzęt outdoor fot. producent

Sportowe okulary

Miłośniczki prędkości wiedzą, jak łatwo o wypadek czy kontuzję przez chwilową dezorientację po wjechaniu w zacienione miejsce albo w oślepiające słońce. Nie mówiąc już o tym, że wolimy zmarszczki od radości z szybkiej jazdy niż stałego mrużenia oczu. Sportowe okulary przeciwsłoneczne Dynafit Ultra Evo chronią oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC, ale też śniegiem, pyłem, wiatrem, kurzem czy owadami. Mają szkła poprawiające kontrast, więc bywają przydatne również w pochmurne dni. Cała konstrukcja waży jedynie 31 g, a zapewnia szerokie pole widzenia i jest trwała (mają dożywotnią gwarancję). I jak na dobre okulary przeciwsłoneczne przystało, wygląda się w nich stylowo.

Dynafit Ultra Evo, cena: 699,90 zł; www.dynafit.com

Rzeczy do rzeczy: dobry daszek

sprzęt outdoorfot. producent

Sportowy klasyk

Zakrzywiony daszek, siateczkowe wykończenie i haftowane logo to cechy charakterystyczne dla trucker cap, czyli przewiewnej alternatywy klasycznej bejsbolówki. Modny, wygodny i praktyczny dodatek.

New Balance; 119,99 zł

sprzęt outdoorfot. producent

Mały, ale wariat

Niewielka, lekka i elastyczna, z nieco krótszym daszkiem (można go podnieść, by nie musieć zadzierać głowy) – Ciele AlzCap mieści się w kieszeni. Szybko odprowadza wilgoć, zapewnia ochronę UPF +40 i ma  elementy odblaskowe.

Ciele Athletics; 199 zł

sprzęt outdoorfot. producent

Na niepogodę

Model Bonatti Waterproof Five Panel to połączenie wodoszczelnej membrany z oddychającym  materiałem, więc sprawdzi się i przy intensywnym wysiłku, i przy intensywnym deszczu. 

Salomon; 189 zł

Zobacz również:
REKLAMA