[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Spięcia brzucha: technika i ćwiczenia

Spięcia brzucha to pestka, bułka z masłem, kaszka z mlekiem, małe piwo, drobnostka, pryszcz. A jednak większość z nas robi je po prostu źle. A raczej robiła. Oto ćwiczenia na płaski brzuch, dzięki którym wzmocnisz i wyrzeźbisz zgrabną sylwetkę, trenując tylko kwadrans dziennie!

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Bez oszustw!

Nawet nie próbuj „ciągnąć” ruchu rękoma. Jeśli takie kłamstewko, które nieść może za sobą spore konsekwencje (np. kontuzję), choć trochę Cię kusi, ułóż ręce na klatce piersiowej.

Wdech, wydech

Idąc w górę, wydychaj powietrze. Wdech rób, wracając do pozycji początkowej. Pilnuj tego, bo właściwy oddech to połowa sukcesu.

Słuszna postawa

Ruch inicjuj zawsze mięśniami brzucha i zatrzymuj go, gdy te będą w pełni napięte. To ma być skała – wyobraź sobie, że zaraz spadnie na brzuch mocny cios, a Ty masz go zatrzymać.

Kontrola naziemna

Stopy ułóż płasko na podłożu i nie blokuj ich o drabinkę (albo grzejnik). Jeśli chcesz postawić przed brzuchem większe wyzwanie, unieś nogi, aż uda będą równoległe do podłoża.

Wypróbuj także 10 ćwiczeń na mięśnie brzucha lepszych niż brzuszki i poznaj 14 patentów na zgrabną sylwetkę.

Wersja klasyczna

1 Połóż się tyłem na macie, dłonie spleć za głową. Nogi ugnij w kolanach i biodrach. Stopy ułóż płasko na podłożu. Nie blokuj ich o drabinkę!

2 Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od podłoża głowę, barki i górną część pleców. Zatrzymaj na sekundę ruch.

3 Wróć do pozycji początkowej, kładąc się z powrotem na macie.

Start

Ćwiczenia na kolejnych slajdach rób jedno po drugim bez żadnych przerw. Zrób 3 obwody (z przerwą 30 sekund). Zacznij od 6 powtórzeń każdego ruchu, zwiększając ich liczbę co trening. Ćwicz co drugi dzień.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Spięcia brzucha z kettlebellem

Zacznij z kettlebellem trzymanym tuż nad klatką w ugiętych w łokciach rękach. Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij górę pleców od maty i wyciśnij ciężar nad głowę.

REKLAMA

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Rowerek ekstra

Oderwij od maty górę pleców i albo oprzyj się na przedramionach, albo trzymaj dłonie przy uszach. „Powoli zginaj i prostuj na zmianę nogi, nie kładąc ich jednak na podłożu” – wyjaśnia trenerka Adrianna Palka.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Spięcia kolano do łokcia

Dłonie spleć za głową, unieś nogi kilkanaście cm nad matę. Oderwij od maty górę pleców i zrotuj ciało do uniesionego w tym czasie kolana. Wróć do startu i powtórz na drugą stronę.

REKLAMA

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Spięcia na ukos

„Tym razem ułóż stopy na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach – mówi Ada Palka. – Ręce wzdłuż tułowia. Oderwij od maty górę pleców i sięgnij ręką za przeciwstawne kolano. To pół powtórzenia”.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia fot. Wojciech Małkowicz

Spięcia brzucha bokserki

„Wykonuj to ćwiczenie jak poprzednio, ale ze zdecydowanie większą dynamiką” – tłumaczy trenerka. Wyobraź sobie, że rękoma zadajesz ciosy. Za wszelką cenę nie odrywaj stóp od podłoża

01-02/2016 WH

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij