Profesjonalne wsparcie biustu

Nim rozpoczniesz trening, przebierasz się w sportowy, wygodny strój i zmieniasz buty. Robisz to, bo wiesz, jak ważne jest, by podczas treningu czuć się komfortowo. Nie chcesz wtedy martwić się o swoje piersi. Odpowiednio dobrany stanik sportowy sprawi, że nawet nie poczujesz, że go masz.

Anita active staniki sportowe Anita active

Odrobina anatomii

Na początek krótka lekcja anatomii. Piersi są zbudowane z tkanki gruczołowej, płatów i kanalików mlecznych oraz tkanki łącznej, a wszystko to otacza tkanka tłuszczowa. Nie zawierają zatem ani odrobiny mięśni. Ich tkanka jest połączona z klatką piersiową za pomocą cienkich, delikatnych więzadeł Coopera, których zadaniem jest utrzymywanie piersi we właściwym miejscu.

Więzadła te rozciągają się, gdy Twoje piersi się poruszają. Jeśli są poddawane zbyt dużym obciążeniom, nie wrócą do pierwotnych kształtów. Twoimi sprzymierzeńcami nie jest też upływający czas ani grawitacja. Niestety, sport też może ten proces przyspieszyć (zwłaszcza jeśli mowa o intensywne treningi).

Okazuje się, że piersi podczas ćwiczeń poruszają się nie tylko w górę i w dół, a przypomina to raczej ruch skrzydeł motyla. Brzmi pięknie, dla Twojego biustu może się to skończyć mało estetycznie (pomyśl, jak wygląda biust Twojej babci). Spokojnie! Nie musisz od razu rezygnować ze sportu. Aby uchronić piersi przed nadmierną eksploatacją, chroń je, wybierając profesjonalne staniki sportowe. Tradycyjny stanik redukuje ruch piersi o ok. 40%, porządny sportowy stanik nawet o ponad 70%. Kolekcja Anita active zapewni wsparcie i odpowiednią stabilizację Twojego biustu.

Anita active staniki sportoweAnita active
Bestellerowy biustonosz sportowy momentum 5529 z bezszwowymi miseczkami chroni biust nawet przy najbardziej intensywnym wysiłku.

Dobierz stanik do treningu

Biustonosz sportowy musi być dopasowany nie tylko do rozmiaru Twoich piersi, ale również do intensywności aktywności, którą podejmujesz. Innego wsparcia potrzebuje joginka, innego – miłośniczka treningów na trampolinach. Jedno się nie zmienia: gdy ćwiczysz, Twój biust musi być na swoim miejscu. Jedynie mając pewność, że jest utrzymany w stałej pozycji, będziesz czuć się pewnie i w 100% skupisz się na treningu. W serii Anita active znajdziesz staniki zapewniające trzy poziomy podtrzymania. Sprawdź, który będzie dla Ciebie najlepszy.

  • Light – dla niskiej intensywności wykonywanych ćwiczeń (np. joga, pilates, stretching);
  • Medium – dla średniej intensywności wykonywanych ćwiczeń (np. nordic walking, rekreacyjna jazda konna, trening siłowy);
  • Maximum Support – dla wysokiej intensywności wykonywanych ćwiczeń (np. bieganie, tenis, siatkówka, step, trapoliny).

Anita active staniki sportoweAnita active

Technologia w służbie Twoich piersi

Co takiego jest w kolekcji profesjonalnych biustonoszy sportowych Anita active, że gwarantują Ci niezbędną ochronę i wygodę podczas treningu

Konstrukcja. Specjalnie skonstruowane miseczki o zredukowanej elastyczności przytrzymują biust blisko ciała, aby lepiej go podtrzymać i skutecznie niwelować wstrząsy. Tak jest we wszystkich modelach Anita active – niezależnie czy miseczki są bezszwowe (np. w modelu momentum 5529), trzyczęściowe (np. w modelu extreme control 5527) czy usztywniane (w modelu air control DeltaPad 5544).

Anita active staniki sportoweAnita active
Innowacyjny, opatentowany system ramiączek skrzyżowanych na plecach do zapinania z przodu – dzięki niemu biustonosz dynamiX star 5537 niezwykle łatwo założyć.

Ramiączka i taśma dolna. Taśma dolna (odpowiednio szeroka) powinna ściśle przylegać do ciała. Gdy będzie za luźna, nie podtrzyma biustu i cały ciężar piersi spocznie na ramionach, co może się skończyć bólem obręczy barkowej i ramion. Natomiast zbyt ciasny w obwodzie biustonosz powoduje uszkodzenia naskórka, a w skrajnych przypadkach nawet siniaki i rany. Ramiączka muszą być szerokie, miękkie i anatomicznie ukształtowane (powinny układać się zgodnie z krzywiznami ciała, w odpowiedniej odległości od szyi). Dopiero takie połączenie elementów zagwarantuje komfortowy trening. W kolekcji Anita active możesz wybrać różne typy ramiączek – klasyczne (np. w modelu air control DeltaPad 5544) albo skrzyżowane na plecach z opatentowaną technologią zapinania z przodu (w modelu dynamiX star 5537).

Anita active staniki sportoweAnita active
Nowość! Pierwszy biustonosz z usztywnianymi miseczkami, który pozwala skórze oddychać. Dzięki piankowym miseczkom z innowacyjnymi otworami po bokach i na środku oraz warstwie przewiewnej siateczki air control DeltaPad 5544 zapewnia komfort, maksymalne podtrzymanie biustu (do miseczki H) i cyrkulację powietrza podczas treningu.

Tkanina. Kolejny bardzo ważny element profesjonalnego biustonosza sportowego. Anita active stworzyła unikalny system „sweat management”. Dzięki innowacyjnemu połączeniu dwóch tkanin –pochłaniającej wilgoć wewnątrz miseczek frotte oraz odprowadzającej wilgoć warstwie zewnętrznej (eyelet lub pique) – pot jest absorbowany, a następnie odprowadzany na zewnątrz biustonosza, skąd wilgoć wyparowuje. Efekt? Sucha skóra przez cały trening. W części tylnej stosuje się specjalną siateczkę, która pozwala skórze na plecach oddychać.

Biustonosze sportowe Anita active to nie tylko funkcjonalność, ale także modny wygląd. W kolekcji znajdziesz kilkanaście modeli w różnych rozmiarach i kolorach od miseczki AA do H. W zależności od potrzeby, rozmiaru, uprawianej dyscypliny dopasujesz stanik, który ochroni Twoje skarby.

Całą kolekcję Anita active znajdziesz na stronie anita.com/pl-global.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Anita Polska Sp. z o.o.

REKLAMA