Pływaj bez oporów: trening wzmacniający plecy

Zbuduj z gumami seksowne plecy, które dodadzą Ci pewności siebie i mocy w basenie.

pływanie Shutterstock.com
fot. shutterstock

Jeżeli pływasz, to masz okazję poprawić swoje pociągnięcie, ale ten trening przyda Ci się nawet jeśli w najbliższym czasie nie planujesz kąpieli nigdzie poza wanną. W końcu seksowne plecy pływaczki potrzebne są też na lądzie. Opór taśmy dobierz do swojego poziomu. Każde ćwiczenie wykonaj na początku 8-12 razy (w wersji dla zaawansowanych 12-16 razy). Nie rób przerw dłuższych niż zajmie Ci zmiana pozycji, odpocznij dopiero po całej serii przez ok. 1 min. Zrób 3 takie obwody.

1. PRZYCIĄGANIE TAŚMY STOJĄC

12 powtórzeń

(a) Zamocuj gumę na wysokości barków, złap ją nachwytem na tym samym poziomie, tak by była napięta. Wyprostuj plecy, napnij brzuch i pośladki. (b) Zginaj ręce, łokcie prowadź szeroko i ściągaj łopatki. Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

2. WIOSŁOWANIE W SIADZIE

12 powtórzeń

(a) Usiądź prosto, zahacz taśmę pod stopami, złap jej końce w dłonie, wyprostuj ręce. Możesz lekko ugiąć kolana. Zacznij przyciągać gumę (b), ściągaj łopatki i łokcie, taśmę prowadź blisko ciała. Wróć do startu.

3. SUPERMAN Z TAŚMĄ

12 powtórzeń

(a) Leżąc na brzuchu, złap napiętą taśmę nad głową. Napnij mięśnie brzucha, pośladków i grzbietu, unieś nad ziemię nogi i górną część tułowia. Nie zadzieraj głowy. (b) Przenieś taśmę na kark, staraj się poruszać nią w poziomie, resztę ciała utrzymuj stabilnie. Wyprostuj ręce i powtarzaj dalej.

4. TAŚMY – ROTACJA

12 powtórzeń

(a) Stań w rozkroku na szerokość barków, zegnij łokcie do kąta prostego. Ramiona trzymaj blisko tułowia. Wyprostuj się. Chwyć lekko napiętą taśmę (kciuki do góry). (b) Rozciągaj gumę, oddalając pięści, ale nie odrywając łokci od tułowia. Wracaj powoli do pozycji wyjściowej, kontrolując ruch.

5. UNOSZENIE RAMION

12 powtórzeń

(a) Stań na taśmie, skrzyżuj ją i złap końce. Rozstaw stopy na szerokość barków, lekko ugnij kolana. Wyprostuj się, napnij mięśnie korpusu. (b) Lekko zgięte ręce podnieś do poziomu barków (łokcie nieco wyżej niż dłonie). Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

SPRAWDŹ TEŻ: nasz trening, który możesz wykonać na basenie oraz poprawną technikę pływania wraz z planem treningowym. 

Zobacz również:
REKLAMA