Patenty zawodowca - przepis na formę od Joanny Jóźwik

Musi być w formie przez cały rok, w 100% zmotywowana. Tego właśnie Ci brakuje? Sposoby na sukces profesjonalnej zawodniczki mogą podziałać również na Ciebie.

joanna jóźwik ALEKSANDRA SZMIGIEL/RUNNING CREATIVES

1. Forma przez cały rok

„Trening do 800 metrów jest specyficzny. Bieganie na najwyższym światowym poziomie wymaga połączenia wielu elementów w najlepszy dla danego zawodnika sposób. Oprócz samego biegania niezwykle istotny jest trening funkcjonalny, siłowy i odpowiednia regeneracja (przede wszystkim sen – w czasie snu organizm najszybciej się regeneruje). Te elementy wpływają nie tylko na formę, ale też chronią przed kontuzjami”.

2. Kontuzje precz

„Mam nadzieję, że najgorsze chwile mam już za sobą. Trenuję całkiem inaczej niż przed kontuzją. Mam zupełnie inne obciążenia, trening nabrał więcej »jakości«. Kiedy nie biegałam, rehabilitowałam się. Wykonywałam wiele ćwiczeń siłowych i poprawiających stabilizację, które zostały w moim treningu już po powrocie do zdrowia”.

3. Motywacja 24/7

„Jak każdy, mam swoje gorsze dni, gdy po prostu nie chce mi się wyjść na trening. Muszę przyznać, że paradoksalnie kontuzja pozwoliła mi spojrzeć na sprawy inaczej. Wcześniej liczyły się głównie wyniki. Zapomniałam, że przede wszystkim liczy się radość z tego, że robię to, co kocham. Teraz, codziennie wychodząc na trening, doceniam to, że mogę biegać, jestem zdrowa i mogę robić to, co jest moją pasją”.

4. Zastrzyk energii

„W torbie treningowej zawsze mam buty na trening, spodenki, koszulkę, gumę do ćwiczeń i puszkę Red Bulla – przydaje się, gdy potrzebuję dodatkowej energii. Pobudza mój organizm, gdy nie jestem dobrze rozbudzona, i wiem, że za kilka godzin czeka mnie trening”.

5. 100% efektów

„Tak naprawdę każdy powinien mieć trening dobrany do swojej aktualnej formy i możliwości. Ważne, aby ćwiczenia, które się wykonuje, robić poprawnie technicznie, ponieważ tylko wtedy będą skuteczne”.

ZOBACZ TEŻ: Trening z Joanną Jóźwik [WIDEO]

Zobacz również:
REKLAMA