REKLAMA

Nowy rok, nowe buty do biegania. Najlepsze buty biegowe 2018

Co roku widzimy, jak tysiące dziewczyn na początku stycznia postanawia, że w końcu wezmą się za siebie. Wykupują karnety na siłownię, okupują sklepy sportowe i po miesiącu, dwóch... odpuszczają. Jeśli dobrze wybierzesz sprzęt, szanse, że tym razem się uda, będą dużo większe. Jeśli postanowiłaś biegać, zacznij od porządnych butów. Reebok FloatRide Run Fast zostały uznane przez redakcje magazynu Runner's World z całego świata za najlepsze buty biegowe roku 2018.

Reebok FloatRide Run Fast mat. prasowe Reebok
Reebok FloatRide Run Fast

Wprawdzie w treningu nie do końca chodzi o to, żeby było wygodnie i miło, bo trening wymaga wysiłku i na kanapie byłoby Ci pewnie wygodniej. Skoro już jednak masz zmuszać swoje ciało do wytężonej pracy, dobrze jest mu zapewnić tyle komfortu, ile się da. A w bieganiu o komforcie decydują przede wszystkim buty.

I dla nowicjuszek, i dla wyjadaczek

Tym, co wyróżnia Reebok FloatRide Run Fast spośród innych butów jest to, że są - jak to się mówi w żargonie biegaczy - szybkie. Jeśli więc zależy Ci na pokonaniu swojego życiowego rekordu w maratonie, czy w biegu na 10K, sięgnij po te właśnie buty. Ale to, że są szybkie, nie oznacza wcale, że są zarezerwowane tylko dla doświadczonych biegaczek. Są też bardzo wygodne, doskonale trzymają się praktycznie każdego podłoża, i dzięki świetnej amortyzacji zapewniają bezpieczeństwo stawom - spróbuj pobiegać po betonie albo asfalcie w trampkach albo kiepskich butach, to zobaczysz, jak szybko zaczną Cię boleć stopy, kolana i biodra.
A przecież ból i niewygoda to doskonała wymówka, żeby odpuścić sobie kolejny trening. Potem następny i następny też. I z wielkich planów nici.

Reebok FloatRide Run Fastmat. prasowe
Reebok FloatRide Run Fast

Jakby ich nie było

Kiedy zakładasz Reebok FloatRide Run Fast na nogi, masz wrażenie, że nic się nie zmieniło. Buty są tak lekkie, że praktycznie ich nie czujesz. Niecałe 160 gramów jest dla nogi niezauważalnym ciężarem. Masz więc wrażenie, że biegniesz boso.

Mięciutkie

Spróbuj jednak pobiegać boso po chodniku, potem załóż te buty i pobiegaj znów, a przekonasz się, że to, że nie czujesz ich na nogach nie oznacza, że ich nie ma. Dzięki doskonale miękkiej, świetnie dopasowującej się do stopy podeszwie z niezwykle lekkiej pianki Pebax, nawet biegając po twardych kamiennych płytach chodnikowych czujesz się, jakbyś biegła po mięciutkim dywanie.

Podeszwa amortyzuje każdy krok, a dodatkowo oddaje energię jak sprężyna, niejako wyrzucając nogę z powrotem w powietrze - w rezultacie czujesz się lżejsza, biegniesz z większa gracją oraz - o czym już pisaliśmy - szybciej.

Reebok FloatRide Run Fastmat. prasowe
Reebok FloatRide Run Fast

Na miarę

Podeszwa zapewnia amortyzację i stabilność, a cholewka ma dwa inne ważne zadania: ma mocno, ale nie za mocno trzymać stopę w bucie i... wyglądać. Cholewki w Reebok FloatRide Run Fast są uszyte z plecionego meshu – bez niepotrzebnych wzmocnień, które mogłyby przeszkadzać niektórym. Cieniutkie, z wąskim językiem i bardzo dobrze dopasowane oplatają stopę miękko, ale pewnie. Co do wyglądu... no sama zobacz na zdjęciach - wyglądają obłędnie. Bez nadmiaru zdobień, bez ostentacyjnych kolorów... Po prostu klasa sama w sobie.

Zawsze sucho

Dzięki nowoczesnym materiałom buty mają jeszcze jedną zaletę, która przyda się zwłaszcza w naszym niezbyt suchym klimacie: bardzo szybko schną. Nawet jeśli podczas biegu złapie Cię deszcz, jest duża szansa, że do domu wrócisz już w prawie suchych butach. Każdy, kto biega, wie, jak ogromne ma to znaczenie. A jeśli jeszcze nie wie, na pewno szybko się przekona. Wybierz więc buty Reebok FloatRide Run Fast i zacznij nowy rok w świetnej formie i świetnym stylu.

Cena: 599 zł

Waga: 159 g 

Więcej na reebok.pl

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA