Nie odpuszczaj, czyli jak wytrwać w postanowieniach [motywacja do ćwiczeń]

Od jutra zaczynasz. Już na pewno. Jednak dla pewności zobacz, jak sprawić, by Twoje buty treningowe już nigdy się nie zakurzyły. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wytrwać w postanowieniach i zadbać o zgrabną sylwetkę.

motywacja do ćwiczeń patenty fot. shutterstock.com
Namówiłaś przyjaciółkę na zakup karnetu? Świetnie! Ale uważaj: jeśli Twoja kumpelka odpuszcza, Ty nie zgapiaj!

Krótkie wagary od treningów są OK, pod warunkiem że naprawdę są krótkie. Jedne odpuszczone zajęcia fitness, po których świat się przecież nie zawalił, zadziwiająco łatwo przechodzą w serie.

„Pamiętaj, że nicnierobienie też wchodzi w nawyk” – mówi Natalia Koperska. Dlatego jeżeli chcesz, żeby to aktywność (a nie lenistwo) weszła Ci w krew i stała się częścią Twojego stylu życia, staraj się utrzymywać reżim treningów.

„Warto zrobić cokolwiek, chociaż 10 przysiadów czy 15 minut jogi, żeby utrzymać rytm. W porze treningu zrób cokolwiek z nim związanego, żeby nie odzwyczaić organizmu od tego schematu” – radzi psycholog.

Są też spore szanse, że po 5 minutach nabierzesz ochoty, by dokończyć cały trening. Jeżeli nie chcesz już nigdy na stałe wrócić do strefy komfortu na kanapie z chipsami, powinnaś dostosować definicję treningu do swojego życia.

Porządna sesja treningowa nie musi przecież trwać godzinę. Już kwadrans wysiłku da Ci mnóstwo benefitów, a efekty krótkich sesji wciśniętych w grafik w ciągu dnia mogą się kumulować.

Jeżeli masz kłopoty, by zebrać się rano na siłownię lub przebieżkę, miej naszykowane przy łóżku ubrania (najlepiej te, w których najbardziej lubisz ćwiczyć), a zamiast kapci buty sportowe. To pomoże rozwiać wątpliwości, jak masz spędzić poranek. No i odbierze argument, że nie masz się w co ubrać.

Sprawdź też koniecznie, jak mieć silna wolę przez cały rok.

WH 10/2016

REKLAMA