Modelka taka jak Ty - kolejna odsłona akcji WH #jestemfit

Lina Bogdanowa – kolejna zwykła-niezwykła dziewczyna - bohaterka akcji #jestemfit, która może Was zainspirować, byście same stały się podobną inspiracją.

jestem fit

HISTORIA

O małego bawiłam się ze sportem. Zaczynałam od pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Do tego jazda w górach rowerem, a zimą na desce snowboardowej. Potem moją pasją na kilka lat stała się piłka ręczna. Liceum wojskowe - czyli poligony i obozy przetrwania. Na studiach nastała pauza i duży spadek formy, już nie wspomnę o zaniedbaniu samej siebie. Jak się obudziłam to zaczęłam poszukiwania - zumba i fitness. W tańcu czuję się bardzo dobrze i czasem nawet prowadziłam zajęcia taneczne dla zamkniętej grupy dziewczyn, ale nie w celach zarobkowych, a bardziej po to, żeby sobie i innym sprawić przyjemność i radość. Kiedy w moim życiu pojawił się crossfit, to poczułam moc. Odnalazłam się w ciężarach – w tym jestem dobra. Ale nie można się ograniczać do jednego. Tutaj jest rywalizacja, wspólne treningi. Natomiast jeśli chce się wyciszyć to idę na basen i pływam sama ze sobą.

ZDROWY STYL ŻYCIA

Zdrowy tryb życia, to wg mnie tak naprawdę temat rzeka. To co pierwsze przychodzi mi do głowy kiedy o tym myślę, to że widząc schody i windę, wybieram to pierwsze. Mieszkałam kiedyś na 8. piętrze i tak wchodziłam i schodziłam. Nie zawsze oczywiście, ale reakcje sąsiadów - ich zdziwienie oraz podziw były miłe. Zdrowy styl życia to dla mnie również kontrolowanie swojego organizmu, badania i sprawdzanie czy nic złego i niepokojącego się nie dzieje. Nie sztuką jest zajechać swój organizm i wylądować w szpitalu. Staram się regularnie robić podstawowe badania, oddaję krew i to też jest dla mnie ważne abym mogła robić to regularnie. Co do treningów i jedzenia - robić to z głową. Gotować sobie - dobrze jest umieć coś ugotować samemu, a nie kupować gotowe dania. Treningi – tak, są ważne, ale tu ważne jest nasz cel: czy idę, bo muszę czy chcę i nie mogę się doczekać?

AKTYWNOŚĆ

Niestety praca mnie ogranicza, ale to nie jest problem. Crossfit 4 razy w tygodniu, a do tego 2 razy w tygodniu basen. W weekend zwykle jak nie wyjazd w góry, to bieganie z moją mamą (nie jestem fanką biegania, ale od czasu do czasu można). Aktywność to dla mnie zerwanie po ciężkim dniu z pracą. Odcinam się zupełnie i myślę tylko o tym aby skończyć trening. I po nim to uczucie zmęczenia… Postępy? Sprawność mam o wiele lepszą niż za czasów młodości - nie pomyślałabym, że będę w stanie robić pompki w staniu na rękach:) Moja sylwetka się zmieniła, ale ludzie mają różne zdanie czy np. szerokie ramiona są ładne czy nie - jak dla mnie zdecydowanie na tak. Ciężary - te nawet małe 2,5 kg różnicy od ostatniego razu to jest coś co daje powera do pokonania kolejnej bariery w mojej głowie. No i pokonywanie lęków, chociażby lęk wysokości podczas wspinania się na linie - mam stracha, ale jak trzeba to trzeba i jakoś idzie.

ZGŁOŚ SIĘ DO AKCJI #JESTEMFIT

Prowadzisz zdrowy i aktywny styl życia? Chcesz na swoim przykładzie pokazać innym Czytelniczkom WH, że w codziennym życiu można znaleźć czas na różne aktywne pasje, a rozmiar nie ma znaczenia - liczy się zdrowie? Opowiedz nam trochę o sobie wypełniając specjalny formularz i załącz swoje aktualne zdjęcia. Najciekawsze historie naszych czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health w rubryce #jestemfit. Jeżeli chcesz się zgłosić wypełnij formularz dostępny tutaj: https://www.womenshealth.pl/jestemfit

REKLAMA