Metamorfoza Aleksandry: 38 kg mniej! [skuteczne odchudzanie]

Nasza Czytelniczka Aleksandra Wróbel schudła prawie 40 kilogramów! Jak udało jej się zrzucić zbędny balast? Postawiła na zdrowy styl życia: regularną aktywność i zbilansowaną dietę. Poznaj jej patent na skuteczne odchudzanie i przekonaj się, że chcieć to móc.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfoza fot. Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

Przestała wierzyć, że tuszę ma w genach i wzięła sprawy w swoje ręce. Zmieniła złe nawyki, pokochała zdrową kuchnię i sport. Zrzuciła prawie 40 kg. Teraz wie, że może wszystko.

Zmiana

Odkąd pamiętam, byłam gruba i myślałam, że to rodzinne. Aż zaczęłam sobie uświadamiać, że mogę coś z tym zrobić. Najpierw mało ćwiczyłam i mało jadłam (głównie cięłam kalorie). Szybko zrzuciłam 20 kg. Wróciłam do starych nawyków i wróciły kilogramy.

Za drugim razem małymi krokami wdrażałam zdrowy tryb życia. Kupiłam orbitrek i zaczęłam regularnie ćwiczyć. Najpierw 0,5 h, potem coraz dłużej. Dołożyłam ćwiczenia z internetu. Teraz robię dużo treningu siłowego, wcześniej więcej kardio – na spalanie. Uwielbiam jeździć na rolkach i po prostu wybieram aktywności, które sprawiają mi przyjemność.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfozafot. Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

wzrost Oli: 167 cm

Styl życia

W wakacje, mając więcej czasu, zaczęłam się interesować zdrową dietą. Zredukowałam tłuste potrawy (głównie fast foody i czipsy), wprowadziłam zdrowsze zamienniki, dużo owoców, warzyw i nabiał. Patrzyłam, jak reaguje organizm.

Od roku trzymam wagę, ale nie patrzę tylko na nią. Kiedyś moim celem było 55 kg, ale teraz wiem, że źle bym wyglądała i nie byłoby to zdrowe. Wolę ważyć więcej i mieć mięśnie, niż wyglądać na wychudzoną. Nie od razu wszystko wiedziałam, ale dużo czytałam i sprawdzałam metodą prób i błędów.

Nagroda

W końcu lubię siebie. Czuję się atrakcyjniejsza. Zyskałam lepszy wygląd, samopoczucie i zdrowie. Mam idealne wyniki badań. Zdrowe odżywianie weszło mi w krew, tak samo ruch. Kocham jeść, ale zdrowo jeść. Pokazuję wszystkim, że zdrowe odżywianie jest OK.

WH 03/2016 

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health! 

REKLAMA