Marvel – NieustraszONE

Bohaterki znane z produkcji Marvel Studios, mimo posiadania supermocy, prawdziwą siłę czerpią z charakteru. Tak samo polskie sportowczynie pokazują, że to wewnętrzny upór i konsekwencja w działaniu pozwalają sięgać po mistrzostwo. 

NieustraszONE kampania społeczna Marvel fot. Materiały prasowe Studio Marvel

Świat Marvela to nie tylko filmy kinowe i komiksy. W najnowszej kampanii Marvel nieustraszONE to nie znane z ekranów superbohaterki są głównymi postaciami, a cztery polskie sportowczynie. Te kobiety dzięki swojej pasji i sile charakteru łamią stereotypy i osiągają sukcesy, stając się inspiracją dla innych. NieustraszONE pokazują też, że każdy ma prawo do słabości, strachu i zwątpienia. Ważne, by mimo tych emocji nie poddawać się i dążyć do celu. Cztery spoty filmowe inspirowane postaciami znanymi z uniwersum Marvela będą nie lada gratką nie tylko dla największych fanów, ale i dla wszystkich, którzy szukają inspiracji do tego, by stać się lepszą wersją samych siebie. Superbohaterki to przecież nie tylko postaci z komiksów, to bliskie nam kobiety: mamy, babcie, koleżanki i siostry. To siła charakteru decyduje o naszych supermocach, a nie nadprzyrodzone zdolności.

1/ Julia Maciuszek

 • Reprezentantka Polski w biegach z przeszkodami OCR. Od najmłodszych lat trenuje m.in. akrobatykę i karate.
 • Jej motto: Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.

Nic dziwnego, że spot, w którym wystąpiła Julia, inspirowany jest postacią Nakii – wyjątkowo zwinnej fizycznie i odważnej członkini elitarnej grupy szpiegowskiej odpowiedzialnej za utrzymanie bezpieczeństwa w Królestwie Wakandy. To nie koniec podobieństw, bo Nakia, tak jak i Julia, nie boi się wyzwań i we wszystko, co robi, wkłada całe serce. Obie kobiety nawet porażkę potrafią obrócić na swoją korzyść – to lekcja pokory i szansa na zdobycie cennego doświadczenia. A tego, mimo młodego wieku, im nie brakuje. Mogłoby się wydawać, że wybrane przez Julię dyscypliny – karate, taniec i akrobatyka – nijak mają się do siebie, ale to tylko pozory. W rzeczywistości z powodzeniem łączy te światy, reprezentując Polskę czy to na festiwalu cyrkowym w Budapeszcie, czy zdobywając miejsca na podium w biegach OCR. Sportową dyscyplinę utrzymuje także w życiu, dzięki czemu od najmłodszych lat z powodzeniem udaje jej się pogodzić codzienne obowiązki z wieloma pasjami. Innym kobietom radzi: „Mamy prawo się bać, ale nie mamy prawa w siebie zwątpić, bo zwątpienie podcina skrzydła, a strach może tylko pozytywnie uskrzydlić”.

   • Odcinek inspirowany postacią Nakii (z filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, W KINACH OD 11 LISTOPADA)

 

2/ Anna Trener-Wierciak

   • Lekkoatletka chorująca na stwardnienie rozsiane, specjalizująca się w skoku w dal, medalistka igrzysk paraolimpijskich, joginka.
   • Jej motto: Idź za wyborem, który najbardziej Cię przeraża, ponieważ to on pomoże Ci się rozwijać.

By okiełznać moce She-Hulk, Jennifer Walters musi być opanowana i skupiona. Tylko w taki sposób jest w stanie wykorzystać swoje wyjątkowe umiejętności do pomocy innym. Annę również cechuje opanowanie oraz skupienie, ale sport pozwolił wypracować jej również wytrwałość, konsekwencję i cierpliwość. Specjalizuje się w skoku w dal, ale to niejedyna dyscyplina, którą uprawia. Jej pasją jest także joga. Asany uczą cierpliwości i sztuki odpuszczania, bo przecież w jodze nie chodzi o to, by ćwiczyć na 100%, ale by pokochać swoje ciało takim, jakie jest, i nauczyć się rozpoznawać swoje emocje. Dla Anny najważniejszą życiową lekcją jest akceptacja siebie. „Jestem tym, kim jestem, i to jest moja supermoc” – mówi. A swoją supermoc wykorzystuje na co dzień nie tylko ostro trenując, ale i wspierając innych.

   • Odcinek inspirowany postacią mecenas She-Hulk (z serialu oryginalnego Disney+ „Mecenas She-Hulk”)

 

3/ Monika Marach

   • Sztangistka, brązowa medalistka mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.
   • Jej motto: Nie każdy superbohater nosi pelerynę, nie każdy musi posiadać niezwykłą moc.

Kobiety potrafią przełamywać stereotypy. Udowadniamy, że jesteśmy silne i niezależne oraz że jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom.

Od dziesięciu lat trenuje prawie codziennie. Pierwszy raz Monika trafiła na siłownię, gdy miała osiem lat; dziś ma 18 i już została brązową medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Brąz zdobyła w pięknym stylu, bijąc jednocześnie aż dziewięć rekordów Polski! Wiek w jej przypadku nie jest żadną przeszkodą. Do życia i swoich planów podchodzi na poważnie. Kamalę, czyli Ms. Marvel, łączy z Moniką nie tylko młody wiek, ale też ambicja i odwaga, by doskonalić swoje umiejętności. Dla polskiej sztangistki sport jest pasją, która wymaga poświęcenia, wielu wyrzeczeń, ogromnego zaangażowania i oddania się temu w 100%. „Czuję, że to jest moje 5 minut, które muszę wykorzystać” – mówi. Co ważne, Monika nigdy się nie poddaje i po każdej porażce wraca z podwójną siłą. Dzięki swoim cechom charakteru zarówno Ms. Marvel, jak i Monika mogą stanowić wzór godny do naśladowania.

 

   • Odcinek inspirowany postacią Ms. Marvel (z serialu oryginalnego Disney+ „Ms. Marvel”)

 

4/ PAULINA WOŹNIAK

   • Pływaczka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich.
   • Jej motto: Zamiast zrezygnować, idź naprzód!

Prawdziwa superbohaterka posiada moc jednoczenia kobiet, aby nawzajem dodawały sobie siły, gdy tego potrzebują.

Sport jest ze mną obecny ponad połowę mojego życia i tym samym stał się moim życiem” – mówi Paulina. Swojej pasji, jaką jest pływanie, oddaje się z ogromnym zamiłowaniem. Podobnie Jane Foster, zanim jeszcze stała się Potężną Thor, jako zwykła śmiertelniczka imponowała swoją wewnętrzną siłą, wiedzą i determinacją, a jej kariera naukowa była jej pasją. Dla Pauliny superbohaterkami są bliskie jej kobiety, a za największą z supermocy uważa pomaganie innym. W końcu władanie potężnym młotem samo w sobie nie jest tak imponujące, dopóki nie służy innym. Do swojej kariery sportowej podchodzi metodycznie i podobnie radzi innym. „Określ konkretnie swoje cele i realizuj je małymi krokami. W razie napotkanej porażki łatwiej będzie ci się z nią uporać i wrócić na właściwe tory” – zapewnia. Potężna Thor inspiruje dokładnie tak samo, jak Paulina, która swoimi osiągnięciami i działalnością motywuje innych.

  • Odcinek inspirowany postacią Potężnej Thor (Z filmu „Thor: miłość i grom”)
Zobacz również: