[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Lina do wspinania: jak ćwiczyć [zalety, poprawna technika, plan na spalanie]

Trening z liną do wspinania wzmacnia i rzeźbi górną część ciała (czyt. otrzymujesz seksowne ramiona i plecy), ale aktywuje do pracy także mięśnie ud, korpusu a nawet dna miednicy. Poza tym dzięki temu przyrządowi spalisz setki kalorii i zyskasz zwinność pantery. Zainteresowana?

lina do wspinania trening, wspinaczka po linie trening

Lina do wspinania – zalety treningu

Nic dziwnego, że jest to nieodzowny element testów wojskowych: jest niewiele lepszych sposobów, by sprawdzić siłę i wytrzymałość całego ciała. Żaden mięsień nie może liczyć na taryfę ulgową.

Podczas wchodzenia po linie wzmocnisz ręce, ramiona, plecy, barki, korpus, wewnętrzną część ud, a nawet te głęboko ukryte mięśnie miednicy, które pracują przy ćwiczeniach Kegla (dowiedz się więcej o mięśniach dna miednicy). Kiedy się wspinasz, wszystko pracuje razem.

A w dodatku tonizujące ciało korzyści łapiesz już od samego początku wspinaczki – niezależnie od tego, czy jesteś gotowa wejść na sam szczyt, czy jeszcze nie.

Lina do wspinania – poprawna technika

1. Sprawdź swoją siłę

Jest kilka sposobów, by przekonać się, czy jesteś gotowa i masz już dość sił, by zacząć wspinaczkę do góry. Usiądź z wyprostowanymi nogami, trzymając między nimi linę. Złap ją nad sobą i spróbuj podciągnąć się do pozycji stojącej. Powtórz 5 razy.

  • Za ciężko? Zrób to samo, ale zacznij w pozycji niskiego przysiadu.
  • Za łatwo? Przełóż linę na jedną stronę ciała, odchyl się do tyłu z prostymi nogami do kąta 45 stopni i z tej pozycji zacznij podciągać się do góry.

2. Zacznij wspinaczkę

Złap linę tak wysoko, jak tylko możesz, a potem podciągnij kolana do góry. Stopy trzymaj razem splecione wokół liny (lina powinna przechodzić pod jedną stopą i zawijać się nad drugą, tak by tworzyła kształt litery S), co pozwoli Ci zablokować na niej stopy i wykorzystać do wspinaczki siłę nóg.

Bo wspinaczka to właśnie prostowanie nóg z tej pozycji – ręce służą do złapania liny wyżej i podtrzymania, kiedy znowu podnosisz stopy i blokujesz je na linie. I tak kawałek po kawałku. Buduj kondycję i mięśnie jak po sznurku.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na smukłe ramiona fot. shutterstock.com

3. Droga w dół

Opuszczaj się po linie w podobny sposób, jak wspinałaś się do góry. Zablokuj stopy na linie, a potem przesuwaj po niej dłonie w dół, aż kolana będziesz miała zgięte pod kątem 90 stopni. Wyprostuj nogi, a potem znów zablokuj stopy na linie. I tak do samej ziemi.

 

REKLAMA

lina do wspinania trening, wspinaczka po linie trening

A co jeśli nie możesz chwycić liny?

Trenuj z liną treningową (ang. battle rope) – przywiąż do jednego jej końca ciężarek i przyjmij pozycję deski na przedramionach. Trzymając ciało w linii prostej, przyciągaj do siebie ciężarek za pomocą liny – raz jedną, raz drugą ręką.

 

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, ramiona, fitness, ćwiczenia na ramiona, plecy fot. shutterstock.com

Poczuj spalanie

Zrób ten obwód od jednego do trzech razy niezależnie od tego, w jakiej wersji trenujesz z liną: w pozycji siedzącej, z przysiadu czy profesjonalnej.

  • 10 x wspinaczka pozioma
  • 3 x wspinaczka po linie
  • 6 wykroków (na obie nogi)
  • 3 x wspinaczka po linie
  • 10 brzuszków „rowerków”
  • 3 x wspinaczka po linie
  • 5 przysiadów

Sama widzisz, że lina to niesamowity przyrząd do fitnessu. Sprawdź koniecznie, jak wygląda trening z battle rope.

WH 10/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij