[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Krav Maga - na czym polega, wrażenia [redaktorki WH testują]

Krav maga - sztuka samoobrony i walki wręcz to przydatne zajęcia, które nauczą Cię uporać się z napastnikiem. Jakie jeszcze zalety wynikają z ćwiczenia krav magi? Sprawdź.

krav maga krav maga (fot. shutterstock.com)

Krav maga - na czym polega

Krav maga to system samoobrony łączący w sobie techniki z różnych sztuk walki. Nie jest sztucznym boksowaniem w worek – uczy radzenia sobie w rzeczywistych sytuacjach (których mamy nadzieję nigdy nie doświadczyć, ale strzeżonego...). Na zajęciach trenujesz podstawowe ruchy służące obronie przed atakiem przeciwnika. Cele ataku to czułe punkty ciała przeciwnika: kostki, obojczyk, klatka piersiowa i nogi. W krav madze najważniejsza jest wytrzymałość i siła.W krav madze najważniejsza jest wytrzymałość i siła. Dzięki takim zajęciom wyrobisz w sobie naturalne reakcje obronne i dowiesz się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

ZOBACZ TEŻ: Jak się bronić, gdy atakuje Cię napastnik

REKLAMA

Nasza testerka

Mari Groenewald, redaktorka działu Styl w WH. Po trzyletniej przerwie chciała wrócić do treningów. Nie interesowało jej samo budowanie formy, chciała się przy okazji czegoś nauczyć. Stanęło na samoobronie.

Krav maga - wrażenia

Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do, nazwijmy rzeczy po imieniu, agresji, z którą stykasz się na tego typu zajęciach. Ale szybko oswoiłam się z ich specyfiką, poczułam swobodniej i zaczęłam się nieźle bawić. Na pewno wzmocniłam się fizycznie, mam lepszą formę. Na zajęciach musisz być stale czujna, więc to dobry trening koncentracji. Myślę, że dzięki krav madze stałam się też bardziej asertywna, mam dużo więcej pewności siebie.

Krav maga - dobrze wiedzieć przed treningiem

Takich zajęć nie znajdziesz w klubie fitness, tylko w szkole specjalizującej się w sztukach walki. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, ale poinformuj instruktora, że jesteś początkująca.

Redaktorki Women's Health specjalnie dla Ciebie przetestowały nowości z fitness klubów. Zobacz nasze wrażenia z:

WH 03/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij