Klub Bez Balastu: metamorfoza Marty

Zdrowa dieta, trening siłowy i wytrwałość – te trzy składniki sprawiły, że Marta Mularczyk zgubiła ponad 30 kilogramów. Jeśli potrzebujesz dawki motywacji lub wciąż zastanawiasz się, jak skutecznie schudnąć, zobacz metamorfozę Naszej Czytelniczki!

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfoza WH

Zmiana

Późno stwierdzono u mnie problemy z tarczycą. Wtedy wyglądałam tragicznie. Najgorsze było to ciągłe kupowanie ubrań w coraz większych rozmiarach. Musiałam się zadowolić koszmarnymi ciuchami.

Gdy waga dobiła do 90 kg, powiedziałam w końcu: „dość”. W zasadzie wszystkie pieniądze, jakie zarobiłam na praktykach studenckich, przeznaczyłam na wizyty u dietetyka i wykupiłam karnet na siłownię.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfozaWH

Styl życia

Jem około 1700 kcal. Żadnych wymyślnych potraw, tylko produkty dostępne w każdym sklepie. Uwielbiam makarony i pieczywo, ale bez problemu zamieniłam je na ciemne wersje. Przez 7 miesięcy ćwiczyłam pod okiem trenera, ale przychodziłam też na siłownię sama – w sumie 4 razy w tygodniu.

Zaczynałam od krótkiej rozgrzewki na bieżni. Sam trening trwał około godziny i składał się z różnych ćwiczeń, np. z TRX, Bosu, piłkami lekarskimi, core baga, kettlebell, hantlami czy piłkami gimnastycznymi. Z czasem doszły ćwiczenia bardziej siłowe, z wolnymi ciężarami.

Nadal targam żelastwo, bo to daje niesamowite efekty. Pod koniec treningu biegam lub maszeruję. Jesienią planuję przebiec pierwszy maraton na zwieńczenie walki z otyłością i tarczycą.

Nagroda

Jestem bardziej uparta i konsekwentna. Nie mam zamiaru wyglądać jak wieszak – dążę do jędrnej, umięśnionej sylwetki. Na treningach daję z siebie wszystko i chcę, żeby te mięśnie było widać, żeby nie były schowane pod warstwą tłuszczu. Podczas całego mojego odchudzania nauczyłam się też, że zawsze warto to robić dla siebie, nie dla kogoś innego.

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health!

 

WH 04/2014

Zobacz również:
REKLAMA