Klub Bez Balastu: metamorfoza Joanny

Zastanawiasz się, jak skutecznie schudnąć? Przedstawiamy Joannę Kurasz, 28-letnią mamę dwójki dzieci, która zrzuciła 18 kilogramów w 1,5 roku. Jak? Okazuje się, że bieganie i odchudzanie idą ze sobą w parze.

Klub Bez Balastu Women's Health

Zmiana

Moje ciało po ciążach bardzo się zmieniło. W lustro nie mogłam patrzeć, gdy wskazówka wagi pokazała 72 kg, a ubrania w rozmiarze 40 stały się za małe. Najgorsze było, gdy stawałam przed pełną szafą i po prostu nie miałam w co się ubrać – ulubione rzeczy były za małe.

Czułam się mało atrakcyjnie, z dwójką małych dzieci siedziałam sama całe dnie. Nawet nie miałam ochoty spotykać się ze znajomymi – znali mnie zupełnie inną. Przyszła wiosna, a wraz z nią postanowienie, że coś trzeba z tym zrobić. Postanowiłam jak moi bracia – biegać. Skoro oni mogą, to dlaczego nie ja!?

Klub Bez BalastuWH

Styl życia

Po 1 km miałam dość, wróciłam do domu i postukałam się w głowę, ale 2 dni później znów wyszłam, przebiegłam 100 m więcej. I tak co drugi dzień. Szło coraz łatwiej: po miesiącu mogłam przebiec 5 km, a waga pokazała 3 kg mniej. Z bieganiem przyszła odpowiednia dieta. Bez słodyczy, smażenia. Posiłki co 3 h, małymi porcjami. Piekarnik i parowar stały się moimi sprzymierzeńcami.

Zobacz nasz Poradnik dla początkujących biegaczy i zakochaj się w bieganiu!

Wykryta u mnie rok temu niedoczynność tarczycy sprawia, że czasem metabolizm zwalnia, a samopoczucie i zmęczenie nie pozwala na nic. Mimo to biegam, jeżdżę na rowerze, rolkach, ćwiczę w klubie razem z innymi kobietami, które chcą zmienić swoje życie.

Nagroda

Czuję się po prostu zdrowsza i szczęśliwsza. Dziś ważę mniej niż w czasach szkolnych, jestem bardziej pewna siebie, uśmiechnięta i otwarta na ludzi. Pokonałam biegiem 3000 km, uczestniczyłam w kilkudziesięciu zawodach: od 5 do 21 km. Wiosną przede mną pierwszy maraton.

Od naszego spotkania z Asią minęło już trochę czasu, ale napisała nam ostatnio, że wskazówka na wadze się nie zmienia, wciąż biega, jeździ na rowerze i na rolkach (zimą na łyżwach). Jej córki podrosły, więc dziewczyny mają jeszcze więcej możliwości do wspólnej aktywność i zabawy.

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health!

 

WH 01/2014

Zobacz również:
REKLAMA