Klub Bez Balastu: metamorfoza Iwony

Iwona Szczypek mając 28 lat postanowiła uzależnienie od słodyczy zamienić w nawyk ćwiczeń, dzięki czemu  zrzuciła aż 26 kilogramów. Fitness tak ją wciągnął, że rozpoczęła nawet kurs na instruktora. Zobacz metamorfozę Naszej Czytelniczki i poznaj jej sposób na skuteczne odchudzanie.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfoza WH

Zmiana

Studia, praca, niezdrowe jedzenie, w biegu sięgałam po cokolwiek, najczęściej po słodkie. Kompletny brak regularnych posiłków, diety cud, głodówki, tabletki „wspomagające” odchudzanie; przez efekt jo-jo nabierałam coraz więcej kilogramów.

Zajadałam stres, którego mi nie brakowało. „Zajadać” to naprawdę eleganckie określenie: w efekcie ważyłam prawie 100 kg. Chciałam schudnąć dla siebie, by lepiej się czuć, być ładniejszą, sprawniejszą, zdrowszą – przede wszystkim psychicznie – i pokazać wszystkim, że można.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfozaWH

Styl życia

Wprowadziłam wszelkie formy aerobiku jako obowiązek, który sprawia mi przyjemność. Ograniczyłam pieczywo i ziemniaki, zdecydowanie zwiększyłam ilość zjadanych produktów białkowych i warzyw (poznaj 7 warzyw bogatych w białko). Piekę w piekarniku, kombiwarze, eksperymentuję. Poznaję nowe owoce i warzywa.

Nagroda

Pomijając walory estetyczne, o których słyszę od wszystkich dookoła, najistotniejsze w mojej zmianie jest zdrowie, i to zdrowe uzależnienie od dobrych nawyków. A fakt, że im jestem starsza, tym lepiej wyglądam – skromnie rzecz ujmując – też jest pozytywnym doznaniem. I dość zobowiązującym.

Ostatnio z Iwoną widziałyśmy się półtora roku temu, ale doszły nas słuchy, że wciąż wygląda świetnie. Z powodzeniem pracuje jako instruktorka fitness. "To moja pasja" – dodaje.

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health! 

 

WH 02/2014  

REKLAMA