Klub Bez Balastu: metamorfoza Ewy

Ewa Błażejowska ważyła ponad 100 kg, kiedy postanowiła schudnąć. Nieprzemyślana dieta wywołała u niej efekt jo-jo i zakończyła się wizytą w szpitalu. Dopiero konsultacje ze specjalistami pomogły jej wprowadzić na stałe zasady zdrowego stylu życia. Poznaj historię Ewy i jej patent na zgrabną sylwetkę oraz skuteczne odchudzanie.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfoza WH

Zmiana

Od zawsze byłam małym, krągłym pączusiem. Byłam łakoma, zajadałam stres, rzadko gotowałam, ciągle podjadałam. Gdy próbowałam znaleźć przyczynę, dlaczego jestem taka duża (przecież na pewno nie dlatego, że jestem łakoma), zrobiłam badania tarczycy. Endokrynolog stwierdził u mnie początki cukrzycy. Wróciłam do domu, zaczęłam grzebać w sieci i tak się zaczęło.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfozaWH

Styl życia

Przeszłam na dietę 1000 kcal. Kupowałam tylko odtłuszczone produkty. Wylądowałam na ostrym dyżurze – okazało się, że mam kamienie w woreczku, bo nie dostarczałam organizmowi wystarczającej ilości tłuszczu. Na pooperacyjnej diecie wróciłam do wagi 90 kg. Przeraziłam się i postanowiłam wszystko zmienić.

Dietetyczka doradziła mi, jak komponować posiłki. Jem więcej błonnika, warzyw, jogurtu naturalnego. Gotuję sama, na dwa kolejne dni – gdy wracam głodna z pracy, nie podjadam, tylko odgrzewam gotowy obiad. Mięso piekę, grilluję lub robię na parze. Zaczęłam piec domowy chleb żytni z mąki pełnoziarnistej na własnym zakwasie. Dostarczam organizmowi wszystko, czego potrzebuje, a przy okazji chudnę.

Zaczęłam się ruszać. Nigdy nie lubiłam biegać i mówiłam, że to taki monotonny sport, ale chyba dlatego, że nigdy tego próbowałam. Na początku 3 razy w tygodniu szybko maszerowałam, bo stawy i kondycja nie pozwalały mi na bieg. Zawsze robiłam min. 5 km, a jeśli miałam w uszach dobrego audiobooka, to – by skończyć rozdział – nawet i 10 km.

Dzisiaj jestem 5-6 razy w tygodniu na siłowni. Robię naprzemiennie treningi interwałowe na bieżni, a następnego dnia trening siłowy. Skupiam się na ramionach, klatce piersiowej i brzuchu, żeby pozbyć się nadmiaru skóry.

Nagroda

Dziś mogę kupić każde ubranie, a nie tylko to, co jest w rozmiarze XL. Patrząc lustro, uśmiecham się. Słyszę komplementy. Nie da się opisać, o ile człowiek jest szczęśliwszy, gdy się sam sobie podoba.

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health!

 

WH 05/2015

REKLAMA