Klub Bez Balastu: metamorfoza Eweliny

Jak schudnąć 28 kg bez efektu jojo? Jaki jest sposób na bezpieczne i skuteczne odchudzanie? Poznaj inspirującą historię Eweliny Sochy i zobacz, jak zdrowa dieta i regularne ćwiczenia odmieniły jej życie.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfoza WH

Było tak: rocznik '86, waga 86 kg i zadyszka przy wchodzeniu po schodach. Dziś: drobna 28-latka, która zrzuciła 28 kg i bez problemu wspina się na szczyty Tatr. Ona chodzi w góry, a waga schodzi w dół.

Zmiana

Nadwaga utrudniała mi codzienne czynności. Przestałam się sobie podobać i wydawało mi się, że tym bardziej nie byłam atrakcyjna dla innych. Do tego doszły problemy zdrowotne – głównie zgaga, która nie dawała mi spać. Kiedy waga pokazała 86 kg, postanowiłam zmienić złe przyzwyczajenia.

Klub Bez Balastu, odchudzanie, metamorfozaWH

Styl życia

Stopniowo ograniczałam słodycze i posiłki po 18-tej. Zrezygnowałam z jasnego pieczywa, ziemniaków, tłuszczów. Dodałam do diety dużo produktów białkowych, warzyw, owoców i gotowane mięso. Piłam sporo wody. Na słodycze, które uwielbiałam, pozwalałam sobie sporadycznie.

Kupiłam rowerek stacjonarny – zaczęłam od 5 km, co 3 tygodnie zwiększałam dystans o 1 km (sprawdź nasz trening an rowerze stacjonarnym). Treningi zaczynałam od jazdy na rowerze, później ćwiczenia ABS i rozciąganie. Latem dokładałam nordic walking, a rower stacjonarny zamieniałam na górski. Teraz bez problemu pokonuję 3000 km rocznie na rowerze i potrafię w ciągu dnia przejść 20 km po górach.

Nagroda

Czuję się bardziej atrakcyjna, częściej się uśmiecham, mam więcej chęci do działania na wszystkich płaszczyznach życia. A zgaga? Bez żadnych leków zapomniałam o tej dolegliwości.

 

Jeśli Tobie też udało się pozbyć zbędnych kilogramów, czekamy na Twoje zgłoszenie! Dowiedz się więcej o Klubie Bez Balastu.

Najciekawsze historie naszych Czytelniczek przedstawimy na łamach Women's Health!

 

WH 05/2014

REKLAMA