Kayla Itsines: ćwiczenia na nogi - trening bez sprzętu [wideo]

Kayla Itsines – gwiazda Instagramu, z którą ćwiczą miliony kobiet na całym świecie specjalnie dla Czytelniczek WH przygotowała błyskawiczny trening bez sprzętu. Przed Tobą ćwiczenia na nogi i zgrabną sylwetkę. Do dzieła!

Przed Tobą ekspresowy trening na piękne nogi. Nie potrzebujesz do niego żadnego sprzętu, więc wykonasz go bez problemu w domu lub w parku. Specjalne dla czytelniczek WH ten zestaw ćwiczeń opracowała Kayla Itsines – dziewczyna, która swoją pasją do fitnessu zaraziła już miliony osób na świecie. Jeśli się do niego przyłożysz, szybko zobaczysz efekty. Nie wierzysz? To zajrzyj na profil Kayli  i zobacz niesamowite metamorfozy dziewczyn, które już z nią ćwiczą. To jak, gotowa?

1. Przysiady sumo z wyskokiem

Liczba powtórzeń: 15

Przysiad sumo różni się od klasycznego szerszym rozstawieniem nóg. Stań prosto, rozstaw stopy o wiele szerzej niż na szerokość bioder (palce stóp skierowane na zewnątrz). Wypchnij biodra do tyłu i ugnij kolana, aż obniżysz się co najmniej do ich wysokości. Podczas schodzenia złącz dłonie na wysokości klatki piersiowej, ramiona trzymając równolegle do podłoża (jak podczas modlitwy). Dynamicznie wyskocz do góry. Cały czas trzymaj napięte pośladki i mocny brzuch oraz proste plecy i opuszczone ramiona.

2. Burpee (krokodylki) z przeskokiem

Liczba powtórzeń: 10

Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Skocz do przodu i wykonaj przysiad. Następnie, wciąż będąc w dole, oprzyj dłonie na podłodze. Wyrzuć obie nogi do tyłu i przyjmij pozycję jak do pompki. Dynamicznie przyciągnij kolana do klatki piersiowej i powróć do pozycji przysiadu. Wyskocz do przodu.

3. Zakrok z uniesieniem kolana w wyskoku

Liczba powtórzeń: 12 na stronę

Stań prosto, nogi ustaw na szerokość bioder. Podskocz, unosząc jednocześnie prawe kolano. Następnie, nie odstawiając uniesionej stopy na podłogę, zrób zakrok aż ugniesz przednie kolano do kąta prostego. Utrzymaj równowagę, pomagając sobie rękami. Dynamicznie wyskocz ponownie do góry, unosząc kolano.

I już!

Masz ochotę na więcej? Wypróbuj pozostałe treningi z Kaylą:

REKLAMA