[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Karolina Winkowska: Nawet najbardziej szalone pomysły stają się realne

Aktualna mistrzyni Świata w kategorii Freestyle i 6-krotna mistrzyni Polski – kitesurferka Karolina Winkowska opowiedziała nam o wierze w siebie, dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji i smaku wygranej. Poznaj jej inspirująca historię.

Karolina Winkowska fot. Andrzej Tyszko

Karolina Winkowska

  • Wiek: 25
  • Sport: kitesurfing
  • Aktualna mistrzyni świata w kategorii Freestyle
  • Mistrzyni Polski – sięgnęła po tytuł już po raz 6.
  • Zdobyła Puchar Polski Ford Kite Cup 2014

Wybór

REKLAMA

Gdy zaczęła pływać z latawcem, był to sport, który u nas dopiero raczkował. Zwłaszcza wśród dziewczyn. Nie było trenerów, więc sama uczyła się wszystkich manewrów, m.in. z filmów.

Wiele trików zrobiła jako pierwsza dziewczyna w historii. Nieźle jak na warszawiankę, która, by dotrzeć nad morze, musiała odstać swoje w korkach na krajowej „siódemce”.

Decyzja

Od 3 lat zdobywa najważniejsze tytuły w kitesurfingu, ale przez poprzednich 7 lat nie była w stanie wygrać żadnych zawodów. „Zawsze kończyłam 2. albo 3., a inne dziewczyny zwyciężały. Były takie momenty, że już miałam tego dosyć, bo ile lat mogę tak przegrywać?”.

Nawet najbardziej szalone pomysły stają się realne, jeśli naprawdę wierzysz w to, co robisz.

Miała to szczęście, że nie tylko ona sama, ale też wszyscy dokoła niej wierzyli, że w końcu jej się uda. „Po 4 latach startów miałam kontuzję kostki, która wyeliminowała mnie na 5 miesięcy z pływania. To był dla mnie czas przemyśleń, czy rzeczywiście chcę to robić. Stwierdziłam, że tak, i zrobię wszystko, żeby wygrać”.

Zaczęła jeszcze mocniej trenować. Po kontuzji rozpoczęła rok fatalnie, ale później wszystko się odwróciło. Zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo świata.

Wygrana

Zwycięstwa przyciągnęły sponsorów, o których w Polsce w tej dyscyplinie dziewczynom nie jest łatwo. Karolina nigdy nie miała wsparcia z żadnego polskiego związku sportowego, musi liczyć tylko na prywatne pieniądze.

„To nie jest najważniejsze. Zaczęłam pływać dlatego, że to moja pasja. Jasne, że koleżanki z Hiszpanii czy Francji mają dużo większe wsparcie, ale ja jestem z Polski i jednak mi się udaje. Próbuję pokazać wszystkim, którzy interesują się tym, co robię, że każdy może spełniać swoje pasje i nie trzeba do tego bardzo dużo pieniędzy”.

Przeczytaj też historie Mai Włoszczowskiej oraz Natalii Partyki.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij