Joga + boks - nietypowe połączenia treningowe

Udało nam się połączyć ogień i wodę – i to bez pomocy magików czy naukowców. Zobacz, jak miksować jogę z boksem, które teoretycznie do siebie nie pasują, żeby efekty w lustrze i na wadze widzieć jeszcze szybciej.

nietypowe połączenia treningi fot. Getty Images
fot. Getty Images

Połączenie: joga + boks

CO: Elementy boksu sprzężone z jogą vinyasa.

JAK: Podane ćwiczenia rób jedno po drugim, do następnego przechodząc po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego.

DLACZEGO: Miks wysokiej intensywności i streczingu daje ciału jeszcze więcej impulsów do zmian. Solidny kop dla metabolizmu w połączeniu z chwilami wyciszenia to gwarancja, że spalisz setki kalorii, a po treningu nie będziesz już tak bardzo przejmować się goniącym Cię deadlinem. Bonus: do wykonania tego treningu nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

1. Pies z głową w dół do wysokiej deski

Mięśnie: Korpus, tył ud

Rób: 15 powtórzeń

(a) Zacznij na czworakach. Unieś kolana z podłogi, prostując nogi i wysoko podciągając biodra. Naciśnij klatką piersiową w stronę kolan. Zatrzymaj się na 3 oddechy. (b) Obniż biodra i przesuń się do przodu, aby przejść do pozycji do wysokiej deski. 3 oddechy i powtórzenie zaliczone. Zrób ich jeszcze 14

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

2. Krokodyl z pompką

Mięśnie: Całe ciało

Rób: 8 serii po 20 sekund

(a) Zacznij w pozycji do pompki. Zginając łokcie, obniż klatkę. Wyprostuj z powrotem ręce. (b) Przyciągnij kolana do klatki, a następnie wyskocz jak najwyżej, sięgając rękoma sufitu. Wyląduj i od razu przejdź najpierw do przysiadu podpartego, a następnie do pozycji do pompki. Powtarzaj przez 20 sekund, odpoczywaj 10.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

3. Bieg bokserski ze sprintem w miejscu

Mięśnie: Całe ciało

Rób: 5 serii po 30 sekund

(a) Unieś pięści do gardy i zacznij truchtać w miejscu. Przyspiesz na 20 sekund, wyprowadzając ciosy proste na przemian lewą i prawą ręką. Zasada jest prosta – prawe kolano w górze to cios lewą ręką (i odwrotnie). (b) Po 20 s nie zwalniaj, tylko zacznij jak najszybciej biec w miejscu, pracując ramionami jak sprinterka. Daj z siebie maksa przez 10 sekund. Odpocznij 30 sekund i powtórz całość jeszcze 4 razy.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

4. Rozciąganie w przód siedząc

Mięśnie: Tył ud, korpus

Rób: 5 powtórzeń

(a) Usiądź na macie, proste nogi razem, palce stóp zadarte. Pochyl się mocno do przodu, złap dłońmi kostki. (b) Weź głęboki wdech, rozciągając kręgosłup. Zrób wydech i maksymalnie zbliż klatkę piersiową do swoich ud. Jeśli to dla Ciebie za duże wyzwanie, łap nie kostki, a końce ręcznika albo oporowej taśmy, zaczepionej o podeszwy stóp. Powoli, z pełną kontrolą, powtórz 4 razy.

nietypowe połączenia treningifot. Lizzy Thomas
fot. Lizzy Thomas

5. Szalona bokserka

Mięśnie: Barki, korpus

Rób: 1 powtórzenie

(a) Stań prosto w lekkim rozkroku, ręce rozłóż szeroko na boki, aż będą równoległe do podłoża. (b) Zacznij robić naprawdę małe obroty – kontynuuj przez 20 sekund. Zwiększ promień rysowanych w powietrzu okręgów kilkakrotnie i znów nie przerywaj przez 20 s. Powiększ znów dwukrotnie promień (20 s) i znowu (20 s), i jeszcze 2 razy, aż dojdziesz do maksymalnie obszernych obrotów. Całość powinna zająć Ci 120 s. Czas na tyle samo trwający powrót.

Sprawdź też inne nietypowe treningowe połączenia: balet + ciężary oraz HIIT + umysł.

Zobacz również:
REKLAMA