Joga na zawroty głowy [wideo trening WH]

Joga na zawroty głowy WH
Joga na zawroty głowy

Opis: Te ćwiczenia delikatne rozciągają i rozluźniają mięśnie, co wpływa na lepsze ukrwienie mózgu. Medytacja pomaga natomiast wyciszyć umysł, nabrać dystansu do problemów życia codziennego i poprawić koncentrację.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi 

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie boków szyi

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy i mięśnie karku, wydłuż kręgosłup oraz boki tułowia. Połóż prawą rękę na podłodze w linii bioder, lewą dłoń umieść na głowie, tuż nad prawym uchem. Zamknij oczy i zacznij delikatnie rozciągać prawą stronę szyi, przyciągając lewe ucho w stronę lewego barku. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, z każdym wydechem rozluźniając coraz bardziej szyję. Opuść rękę, wróć głową do pionu i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

2. Rozciąganie mięśnia czworobocznego

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy i mięśnie karku, wydłuż kręgosłup oraz boki tułowia. Spleć dłonie z tyłu głowy (kciuki na linii włosów), łokcie skieruj do przodu. Zamknij oczy i pochylając lekko głowę, przyciągnij brodę do mostka. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, delikatnie naciskając dłońmi na głowę. Z każdym wydechem uwalniaj napięcie z tyłu szyi i karku. Powoli unieś głowę, otwórz oczy i opuść ręce.

 3. Pozycja góry

Stań prosto i złącz stopy. Podciągnij rzepki, napinając lekko mięśnie ud. Wydłuż kręgosłup, delikatnie wycofaj szczyty barków, aż poczujesz, że łopatki przylegają do żeber. Wyprostuj łokcie, nadgarstki i palce rąk. Zrotuj ramiona na zewnątrz (wnętrza dłoni powinny być zwrócone do przodu) to pozwoli Ci bardziej uświadomić sobie otwarcie klatki piersiowej. Twoje ciało ma być aktywne i stabilne, ale nie zanadto napięte. Jeśli chcesz w pozycji góry poćwiczyć równowagę, zamknij oczy i wytrzymaj 10-30 sekund.

4. Medytacja

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, zbliż lewą stopę do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy, wydłuż kręgosłup i boki tułowia. Ułóż dłonie do mudry mądrości: złącz ze sobą opuszkami kciuk i palec wskazujący, tworząc koło. Pozostałe palce wyprostuj, ale nie napinaj ich. Połóż dłonie na kolanach. Zamknij oczy i skoncentruj się na oddechu. Kiedy uświadomisz sobie, że Twoja uwaga zaczyna się rozpraszać, koncentruj się na oddechu. Pozostań w tej pozycji od 5 do 15 minut.

ZOBACZ TEŻ: Joga na wzdęcia

REKLAMA