[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Joga na zawroty głowy [wideo trening WH]

Joga na zawroty głowy Joga na zawroty głowy

Opis: Te ćwiczenia delikatne rozciągają i rozluźniają mięśnie, co wpływa na lepsze ukrwienie mózgu. Medytacja pomaga natomiast wyciszyć umysł, nabrać dystansu do problemów życia codziennego i poprawić koncentrację.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi 

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie boków szyi

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy i mięśnie karku, wydłuż kręgosłup oraz boki tułowia. Połóż prawą rękę na podłodze w linii bioder, lewą dłoń umieść na głowie, tuż nad prawym uchem. Zamknij oczy i zacznij delikatnie rozciągać prawą stronę szyi, przyciągając lewe ucho w stronę lewego barku. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, z każdym wydechem rozluźniając coraz bardziej szyję. Opuść rękę, wróć głową do pionu i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

2. Rozciąganie mięśnia czworobocznego

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, lewą stopę zbliż do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy i mięśnie karku, wydłuż kręgosłup oraz boki tułowia. Spleć dłonie z tyłu głowy (kciuki na linii włosów), łokcie skieruj do przodu. Zamknij oczy i pochylając lekko głowę, przyciągnij brodę do mostka. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, delikatnie naciskając dłońmi na głowę. Z każdym wydechem uwalniaj napięcie z tyłu szyi i karku. Powoli unieś głowę, otwórz oczy i opuść ręce.

 3. Pozycja góry

Stań prosto i złącz stopy. Podciągnij rzepki, napinając lekko mięśnie ud. Wydłuż kręgosłup, delikatnie wycofaj szczyty barków, aż poczujesz, że łopatki przylegają do żeber. Wyprostuj łokcie, nadgarstki i palce rąk. Zrotuj ramiona na zewnątrz (wnętrza dłoni powinny być zwrócone do przodu) to pozwoli Ci bardziej uświadomić sobie otwarcie klatki piersiowej. Twoje ciało ma być aktywne i stabilne, ale nie zanadto napięte. Jeśli chcesz w pozycji góry poćwiczyć równowagę, zamknij oczy i wytrzymaj 10-30 sekund.

4. Medytacja

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij kolana, zbliż lewą stopę do krocza, a prawą połóż tuż przed lewą. Rozluźnij stopy, wydłuż kręgosłup i boki tułowia. Ułóż dłonie do mudry mądrości: złącz ze sobą opuszkami kciuk i palec wskazujący, tworząc koło. Pozostałe palce wyprostuj, ale nie napinaj ich. Połóż dłonie na kolanach. Zamknij oczy i skoncentruj się na oddechu. Kiedy uświadomisz sobie, że Twoja uwaga zaczyna się rozpraszać, koncentruj się na oddechu. Pozostań w tej pozycji od 5 do 15 minut.

ZOBACZ TEŻ: Joga na wzdęcia

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij