[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Joga na wzdęcie [wideo trening WH]

Joga na wzdęcie Joga na wzdęcie

Opis: Pierwsze ćwiczenie tej sesji pomaga otworzyć klatkę piersiową i zregenerować narządy wewnątrz miednicy, drugie ? rozluźnić dolny odcinek kręgosłupa, dlatego jest zalecane przy bólach pleców spowodowanych zwiększonym napięciem mięśni.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi, klocek do jogi: 

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Półmostek z uniesionymi nogami

Połóż się na podłodze, ugnij kolana i rozstaw stopy na szerokość bioder. Z wydechem unieś wysoko biodra i pod kością krzyżową ustaw pionowo klocek (to ten płaski trójkąt u dołu kręgosłupa, tuż nad pośladkami). Aby wykonać to ćwiczenie, musisz czuć się stabilnie. Jeśli tak nie jest, zmień ułożenie klocka na poziome (klocek jest niższy, ale dłuższy; zwróć uwagę, by nie uciskał kręgów lędźwiowych). Spleć ręce za klockiem (jeśli ustawiłaś klocek poziomo, złap za jego krawędź) i zrotuj ramiona na zewnątrz, tak żebyś poczuła, że ciężar ciała spoczywa na szczytach barków. Z wdechem oderwij stopy od podłogi i unieś je. Wyprostuj kolana i wydłużaj tyły nóg. Jeśli czujesz się stabilnie, rozpleć palce dłoni i przesuń je lekko w bok. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Wyjdź z pozycji, uginając kolana. Unieś biodra i wysuń klocek.

2. Wydłużanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Połóż się na plecach i ugnij kolana. Z wydechem przyciągnij uda do brzucha i obejmij je ramionami. Rozluźnij stopy. Cały kręgosłup powinien spoczywać na podłodze. Dolna część pleców wydłuża się i rozluźnia. Pozostań w tej pozycji 1 minutę. Skoncentruj się na oddechu i obserwuj go.

ZOBACZ TEŻ: Joga na zawroty głowy

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij