Joga na wzdęcie

Joga na wzdęcie WH
Joga na wzdęcie

Opis: Pierwsze ćwiczenie tej sesji pomaga otworzyć klatkę piersiową i zregenerować narządy wewnątrz miednicy, drugie ? rozluźnić dolny odcinek kręgosłupa, dlatego jest zalecane przy bólach pleców spowodowanych zwiększonym napięciem mięśni.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi, klocek do jogi: 

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Półmostek z uniesionymi nogami

Połóż się na podłodze, ugnij kolana i rozstaw stopy na szerokość bioder. Z wydechem unieś wysoko biodra i pod kością krzyżową ustaw pionowo klocek (to ten płaski trójkąt u dołu kręgosłupa, tuż nad pośladkami). Aby wykonać to ćwiczenie, musisz czuć się stabilnie. Jeśli tak nie jest, zmień ułożenie klocka na poziome (klocek jest niższy, ale dłuższy; zwróć uwagę, by nie uciskał kręgów lędźwiowych). Spleć ręce za klockiem (jeśli ustawiłaś klocek poziomo, złap za jego krawędź) i zrotuj ramiona na zewnątrz, tak żebyś poczuła, że ciężar ciała spoczywa na szczytach barków. Z wdechem oderwij stopy od podłogi i unieś je. Wyprostuj kolana i wydłużaj tyły nóg. Jeśli czujesz się stabilnie, rozpleć palce dłoni i przesuń je lekko w bok. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Wyjdź z pozycji, uginając kolana. Unieś biodra i wysuń klocek.

2. Wydłużanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Połóż się na plecach i ugnij kolana. Z wydechem przyciągnij uda do brzucha i obejmij je ramionami. Rozluźnij stopy. Cały kręgosłup powinien spoczywać na podłodze. Dolna część pleców wydłuża się i rozluźnia. Pozostań w tej pozycji 1 minutę. Skoncentruj się na oddechu i obserwuj go.

ZOBACZ TEŻ: Joga na zawroty głowy

Zobacz również:
REKLAMA