[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Joga na wytrzymałość [wideo trening WH]

Joga na wytrzymałość Joga na wytrzymałość

Opis: Ta asana bardzo intensywnie uelastycznia i wzmacnia obręcz barkową, przygotowuje też do stania na przedramionach.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

REKLAMA

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim, najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Powtórz całość po 10 razy na stronę. Ćwicz bez butów.

1. Unoszenie nóg w bok w pozycji pies z głową w dół

Uklęknij na podłodze i podeprzyj się rękami. Dłonie rozstaw na szerokość barków, a stopy na szerokość bioder. Podwiń palce stóp. Zrób wdech, a z wydechem unieś biodra i wyprostuj kolana. Twoje ciało powinno ułożyć się w kształt odwróconej litery V. Jesteś w pozycji pies z głową w dół. Z wdechem podnieś prawą nogę w bok, tak wysoko jak to możliwe bez skręcania tułowia. Zachowaj proste łokcie i kolana oraz symetrycznie wydłużone boki tułowia. Głowę trzymaj w linii z ramionami (nie podnoś jej ani nie pozwalaj bezwładnie opadać). Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, oddychając spokojnie.

{% video id=10591 align=left x=740 y=0 %}

2. Unoszenie nóg w pozycji psa z głową w dół na przedramionach

Uklęknij na podłodze. Przedramiona i dłonie połóż na podłodze. Łokcie powinny być pod barkami, przedramiona ułóż równolegle, a całe dłonie oprzyj o podłogę. Z wdechem unieś biodra i wyprostuj kolana. Zachowaj ,,otwarte pachy”, czyli linię prostą utworzoną przez ramiona i tułów. Jesteś w pozycji pies z głową w dół na przedramionach. Teraz z wdechem unieś prostą lewą nogę. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając. Opuść nogę z wydechem, wytrzymaj trzy cykle oddechowe i z kolejnym wdechem powtórz ćwiczenie, unosząc prawą nogę.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla nieśmiałych

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij