Joga na uspokojenie, cz. 1. [wideo trening WH]

Joga na uspokojenie WH
Joga na uspokojenie

Opis: Te ćwiczenia otwierają biodra, mocno rozciągają tylne części nóg i okolice barków, a także poprawiają ukrwienie głowy, narządów wewnątrz miednicy oraz brzucha.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Skłon do przodu z rozciąganiem ramion

Stań prosto i złącz stopy. Z wdechem wydłuż całe ciało i unieś ręce w bok, do wysokości barków. Rozciągnij ramiona na boki i szerokim łukiem przenieś je do tyłu. Spleć palce dłoni za pośladkami. Zrotuj ramiona mocno na zewnątrz. Z wdechem jeszcze raz wydłuż przód ciała i z wydechem pochyl się do przodu, przenosząc jednocześnie splecione dłonie za głowę. Pamiętaj, by kolana i łokcie były cały czas wyprostowane, a barki odsunięte daleko od uszu. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając.

2. Skłon do przodu z szeroko rozstawionymi nogami

Stań w dużym rozkroku. Z wdechem wydłuż kręgosłup, z wydechem pochyl tułów do przodu i połóż dłonie na podłodze, tak aby znalazły się pod barkami (jeśli to dla Ciebie łatwe, ułóż dłonie w linii stóp). Kiedy łokcie będą jeszcze wyprostowane, znowu wydłuż przód ciała i z wydechem wejdź głębiej w pozycję, zginając łokcie. Pamiętaj, by plecy się nie zaokrągliły, a barki były daleko od uszu. Czubek głowy kieruj do maty. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Z wdechem unieś tułów.

3. Skłon ze złączonymi stopami

Usiądź na podłodze. Złącz stopy, tak aby ich podeszwy dotykały się całą powierzchnią, kolana rozsuń na boki. Połóż dłonie na podudziach, tuż nad kostkami. Z wdechem wydłuż kręgosłup, z wydechem pochyl tułów do przodu i przyciągnij pępek do pięt. Delikatnie naciskaj przedramionami na wewnętrzną cześć ud, by pogłębić otwarcie bioder. Rozluźnij szyję. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając.

ZOBACZ TEŻ: Joga na uspokojenie, cz. 2.

REKLAMA