Joga na ręce [wideo trening WH]

Joga na ręce WH
Joga na ręce

Opis: Ten zestaw asan pomoże Ci uelastycznić nadgarstki. Wykonuj je ostrożnie, by nie nabawić się urazu.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 3 razy. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie zewnętrznych stron nadgarstków

Uklęknij na podłodze i lekko rozstaw kolana. Zaciśnij dłonie i proste w nadgarstkach oprzyj na podłodze. Wycofaj lekko ciężar ciała, tak aby nadgarstki nie były mocno obciążone i przetocz dłonie na zewnątrz, lekko uginając łokcie. Podłogi dotykają zewnętrzne części śródręcza, a zewnętrzna strona nadgarstków intensywnie się rozciąga. Pozostań w tej pozycji 5 sekund.

2. Dłonie pod stopami w rozciąganiu tyłu ciała

Stań prosto i złącz stopy. Ugnij lekko kolana, pochyl się do przodu i wsuń dłonie pod stopy. Wnętrzami dłoni dotknij podeszew stóp, a kciuki skieruj na siebie. Wsuń dłonie głęboko, tak aby palce stóp dotykały linii nadgarstków. Przyciągnij głowę do nóg i zacznij prostować nogi w kolanach. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając. Ugnij kolana, uwolnij dłonie i unieś tułów. Wykonując ćwiczenie, naciskaj stopami na dłonie. Pogłębiaj pozycję, przyciągając tułów do nóg.

3. Rozciąganie nadgarstków

W klęku prostym ułóż dłonie pod barkami i rozstaw szeroko palce dłoni. Zrotuj ramiona na zewnątrz, tak aby dłonie ustawiły się pod kątem 45 stopni. Delikatnie przesuń biodra do przodu - to spowoduje pogłębienie zgięcia nadgarstków i ich rozciągnięcie. Wytrzymaj 5 sekund. Wycofaj biodra nad kolana. Zrotuj ramiona do wewnątrz, tak aby palce były skierowane do środka pod kątem 45 stopni i przesuń biodra w przód. Wytrzymaj 5 sekund. Wycofaj biodra i ustaw dłonie z palcami skierowanymi w przód i znowu przenieś biodra w przód, by zwiększyć zakres zgięcia nadgarstków. Pozostań w tej pozycji 5 sekund.

4. Intensywne rozciąganie nadgarstków

W klęku prostym ułóż dłonie pod barkami i rozstaw szeroko palce dłoni. Zrotuj prawe ramię na zewnątrz, tak aby palce prawej dłoni były zwrócone w kierunku prawego kolana. Cała dłoń powinna przylegać do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Powtórz na drugą stronę.

ZOBACZ TEŻ: Joga na dół ciała

Zobacz również:
REKLAMA