[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Joga na ręce [wideo trening WH]

Joga na ręce Joga na ręce

Opis: Ten zestaw asan pomoże Ci uelastycznić nadgarstki. Wykonuj je ostrożnie, by nie nabawić się urazu.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 3 razy. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie zewnętrznych stron nadgarstków

Uklęknij na podłodze i lekko rozstaw kolana. Zaciśnij dłonie i proste w nadgarstkach oprzyj na podłodze. Wycofaj lekko ciężar ciała, tak aby nadgarstki nie były mocno obciążone i przetocz dłonie na zewnątrz, lekko uginając łokcie. Podłogi dotykają zewnętrzne części śródręcza, a zewnętrzna strona nadgarstków intensywnie się rozciąga. Pozostań w tej pozycji 5 sekund.

2. Dłonie pod stopami w rozciąganiu tyłu ciała

Stań prosto i złącz stopy. Ugnij lekko kolana, pochyl się do przodu i wsuń dłonie pod stopy. Wnętrzami dłoni dotknij podeszew stóp, a kciuki skieruj na siebie. Wsuń dłonie głęboko, tak aby palce stóp dotykały linii nadgarstków. Przyciągnij głowę do nóg i zacznij prostować nogi w kolanach. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, spokojnie oddychając. Ugnij kolana, uwolnij dłonie i unieś tułów. Wykonując ćwiczenie, naciskaj stopami na dłonie. Pogłębiaj pozycję, przyciągając tułów do nóg.

3. Rozciąganie nadgarstków

W klęku prostym ułóż dłonie pod barkami i rozstaw szeroko palce dłoni. Zrotuj ramiona na zewnątrz, tak aby dłonie ustawiły się pod kątem 45 stopni. Delikatnie przesuń biodra do przodu - to spowoduje pogłębienie zgięcia nadgarstków i ich rozciągnięcie. Wytrzymaj 5 sekund. Wycofaj biodra nad kolana. Zrotuj ramiona do wewnątrz, tak aby palce były skierowane do środka pod kątem 45 stopni i przesuń biodra w przód. Wytrzymaj 5 sekund. Wycofaj biodra i ustaw dłonie z palcami skierowanymi w przód i znowu przenieś biodra w przód, by zwiększyć zakres zgięcia nadgarstków. Pozostań w tej pozycji 5 sekund.

4. Intensywne rozciąganie nadgarstków

W klęku prostym ułóż dłonie pod barkami i rozstaw szeroko palce dłoni. Zrotuj prawe ramię na zewnątrz, tak aby palce prawej dłoni były zwrócone w kierunku prawego kolana. Cała dłoń powinna przylegać do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Powtórz na drugą stronę.

ZOBACZ TEŻ: Joga na dół ciała

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij