Joga na pobudzenie [15 minut do formy]

Nie zawiera kofeiny, ma zero kalorii i pobudza w 15 minut. Ten zestaw ćwiczeń to godna konkurencja dla kawy.

joga na pobudzenie Beth Bischoff:

Jeżeli jeszcze sama tego nie doświadczyłaś, musisz uwierzyć na słowo naukowcom – joga redukuje zmęczenie i reguluje poziom kortyzolu, dając Ci zastrzyk energii. Sekwencje ruchów angażują całe ciało – nie tylko mięśnie, ale też układy leżące głębiej. Asany są wyzwaniem dla równowagi, więc wyostrzają koncentrację, a głębokie oddechy dotlenią Cię, budząc ciało i umysł do życia.

Wykonuj ćwiczenia w podanej kolejności, wytrzymując w każdej pozycji przez 10 spokojnych oddechów. Powtórz całą sekwencję na drugą stronę. W sumie wykonaj 3 serie wszystkich ruchów na każdą ze stron.

Mckibilo

1. Zmodyfikowany pies z głową w dół

Ustaw się jak do pompki, zbliżając dłonie do stóp, unieś biodra, przyjmując pozycję psa z głową w dół. Zrób 5 oddechów. Unieś prawą piętę jak najwyżej i powoli opuść lewe przedramię na podłogę. Obie dłonie połóż płasko.

Mckibilo

2. Wojownik

Wyprostuj ręce i oprzyj prawą stopę między dłońmi. Przenieś ciężar ciała na prawą nogę, a lewą nogę wyprostuj za siebie. Jednocześnie unieś tułów, aż znajdzie się równolegle do ziemi, i wyciągnij ręce w przedłużeniu ciała.

Mckibilo

3. Zmodyfikowany półksiężyc

Opuść dłonie na podłogę, ułóż je pod barkami. Zrotuj biodra w lewo i unieś lewą rękę do sufi tu. Ugnij lewe kolano i złap lewą dłonią stopę za pośladkiem.

Mckibilo

4. Drzewo

Skręć biodra i barki w kierunku podłogi i powoli, ” rolując” plecy przy zaangażowaniu mięśni korpusu, dojdź do pozycji stojącej. Umieść podeszwę lewej stopy na wewnętrznej stronie prawego uda. Unieś ręce prosto w górę, nie przyciągaj barków do uszu.

REKLAMA