Joga na nogi [wideo trening WH]

joga na nogi WH
Joga na nogi

Opis: Ta sesja jogi wzmocni Twoje nogi, uelastyczni biodra i otworzy klatkę piersiową.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: klocek do jogi, mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim, najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Powtórz całość po 10 razy na stronę. Ćwicz bez butów.

1. Pełna pozycja

Stań w dużym rozkroku. Skręć lewą stopę 90 stopni na zewnątrz. Ugnij lewe kolano, tak aby znalazło się nad stawem skokowym, a udo było równolegle do podłogi. Z wdechem wydłuż boki tułowia i unieś ręce do wysokości barków. Z wydechem zbliż lewy bok tułowia do lewego uda i połóż palce lewej dłoni na zewnętrznej stronie lewej stopy. Unieś prawą rękę i przyciągnij ramię do ucha. Wnętrze prawej dłoni skieruj do podłogi. Zrotuj tułów w prawo. Skręć głowę w prawo i spójrz na sufit. Pamiętaj, by boki tułowia były symetrycznie wydłużone, tułów znajdował się nad lewym udem, a klatka piersiowa była zwrócona do przodu. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Z wdechem unieś tułów i wyprostuj kolano.

2. Pozycja z klockiem do jogi

Jeśli czujesz, że pełna pozycja jest dla Ciebie jeszcze za trudna, wykonaj ćwiczenie z klockiem do jogi. Dzięki niemu tułów będzie trochę wyżej i będziesz mogła poświęcić więcej uwagi na utrzymanie harmonii między prawą i lewą stroną ciała. Łatwiej Ci też będzie skręcać tułów wzdłuż osi kręgosłupa. Stań w dużym rozkroku. Skręć lewą stopę 90 stopni na zewnątrz. Zegnij lewe kolano, tak aby znalazło się nad stawem skokowym, a udo było równolegle do podłogi. Z wdechem wydłuż boki tułowia i unieś ręce do wysokości barków. Z wydechem zbliż lewy bok tułowia do lewego uda i połóż lewą dłoń na klocku (wysokość klocka dostosuj do swoich możliwości) po zewnętrznej stronie lewej stopy. Unieś prawą rękę i przyciągnij ramię do ucha. Wnętrze prawej dłoni skieruj do podłogi. Zrotuj tułów w prawo. Skręć głowę w prawo i spójrz na sufit.

Pamiętaj, by boki tułowia były symetrycznie wydłużone, tułów znajdował się nad lewym udem, a klatka piersiowa była zwrócona do przodu. Wytrzymaj tej w pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Z wdechem unieś tułów i wyprostuj kolano.

3. Wariant łatwy

To propozycja dla osób, które nie mają klocka do jogi.

Stań w dużym rozkroku. Skręć lewą stopę 90 stopni na zewnątrz. Zegnij lewe kolano, tak aby znalazło się nad stawem skokowym, a udo było równolegle do podłogi. Z wdechem wydłuż boki tułowia i unieś ręce do wysokości barków. Z wydechem zacznij zbliżać lewy bok tułowia do lewego uda, do momentu aż lewe przedramię oprze się na udzie. Miejsce podparcia powinno znajdować się pod barkiem. Unieś prawą rękę i przyciągnij ramię do ucha. Wnętrze prawej dłoni skieruj do podłogi. Zrotuj tułów w prawo. Skręć głowę w prawo i spójrz na sufit. Pamiętaj, by boki tułowia były symetrycznie wydłużone, tułów znajdował się nad lewym udem, a klatka piersiowa była zwrócona do przodu. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Z wdechem unieś tułów i wyprostuj kolano.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla piłkarek

Zobacz również:
REKLAMA