[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Joga na lepszą koncentrację [zestaw ćwiczeń]

Ważna prezentacja, egzamin albo randka, na której chcesz zaimponować czymś więcej niż figurą – czasami przydaje się pomoc w zebraniu własnych myśli. Drzewo, góra czy wojownik II – ten solidny zestaw pozwoli Ci skupić się i odzyskać pewność siebie.

1. Góra

(a) Stań ze złączonymi stopami i rękami wzdłuż ciała. Zakotwicz stopy w ziemi i upewnij się, że rówomiernie rozkładasz ciężar ciała.

(b) Napnij brzuch i zaangażuj uda, rotując je lekko do środka. Wydłużaj szyję, jakbyś chciała sięgnąć koroną do sufitu. Utrzymuj zaangażowanie mięśni, pozostając w tym ustawieniu i oddychając – to aktywna pozycja.

2. Drzewo

(a) Stań ze złączonymi stopami i przenieś ciężar na prawą stopę. Ugnij lewą nogę, tak by móc sięgnąć ręką lewy staw skokowy. Umieść podeszwę stopy na prawym udzie (nad okolicą kolana).

(b) Wciskaj lewą stopę w udo i skoncentruj wzrok dokładnie przed sobą, by łatwiej złapać balans. Trzymaj dłonie jak do modlitwy lub uniesione nad głową.

3. Wojownik II

(a) Zacznij, stojąc przodem do boku maty ze stopami na szerokość bioder. Odstaw prawą nogę w bok, by rozstawić je na około 1,5 metra. Skieruj palce prawej stopy do przodu maty i ugnij prawe kolano nad prawą kostką.

(b) Nie obracaj bioder ani barków. Sięgnij w przód, wyciągając prawą rękę od koniuszków palców, a lewą kieruj do ściany za sobą.

4. Most

(a) Połóż się na plecach ze zgiętymi kolanami i stopami opartymi na podłodze (pięty jak najbliżej pośladków). Trzymaj ręce wzdłuż ciała, wnętrzami do podłogi. Z wydechem unieś miednicę.

(b) Połącz dłonie pod pośladkami i wciśnij ręce w matę, by łatwiej unieść górną część pleców z podłogi. Wyciągaj kość ogonową w stronę kolan.

5. Jaszczurka

(a) Zaczynając z pozycji psa z głową w dół, na wydechu przenieś prawą nogę na zewnątrz prawej ręki. Powoli.

(b) Opuść lewe kolano na matę i ułóż grzbiet stopy płasko na ziemi. Przenieś ciężar w dół na miednicę i, jeśli możesz, podeprzyj się na przedramionach. Utrzymaj tę pozycję przez 5 oddechów i odwróć ruch, by wrócić do psa z głową w dół. Powtórz z lewą nogą z przodu.

Zobacz też:

Joga na stres [zestaw ćwiczeń]

Joga na lepszy sen [zestaw ćwiczeń]

Joga na więcej energii [zestaw ćwiczeń]

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij