Joga na lepszą koncentrację [zestaw ćwiczeń]

Ważna prezentacja, egzamin albo randka, na której chcesz zaimponować czymś więcej niż figurą – czasami przydaje się pomoc w zebraniu własnych myśli. Drzewo, góra czy wojownik II – ten solidny zestaw pozwoli Ci skupić się i odzyskać pewność siebie.

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

1. Góra

(a) Stań ze złączonymi stopami i rękami wzdłuż ciała. Zakotwicz stopy w ziemi i upewnij się, że rówomiernie rozkładasz ciężar ciała.

(b) Napnij brzuch i zaangażuj uda, rotując je lekko do środka. Wydłużaj szyję, jakbyś chciała sięgnąć koroną do sufitu. Utrzymuj zaangażowanie mięśni, pozostając w tym ustawieniu i oddychając – to aktywna pozycja.

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

2. Drzewo

(a) Stań ze złączonymi stopami i przenieś ciężar na prawą stopę. Ugnij lewą nogę, tak by móc sięgnąć ręką lewy staw skokowy. Umieść podeszwę stopy na prawym udzie (nad okolicą kolana).

(b) Wciskaj lewą stopę w udo i skoncentruj wzrok dokładnie przed sobą, by łatwiej złapać balans. Trzymaj dłonie jak do modlitwy lub uniesione nad głową.

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

3. Wojownik II

(a) Zacznij, stojąc przodem do boku maty ze stopami na szerokość bioder. Odstaw prawą nogę w bok, by rozstawić je na około 1,5 metra. Skieruj palce prawej stopy do przodu maty i ugnij prawe kolano nad prawą kostką.

(b) Nie obracaj bioder ani barków. Sięgnij w przód, wyciągając prawą rękę od koniuszków palców, a lewą kieruj do ściany za sobą.

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

4. Most

(a) Połóż się na plecach ze zgiętymi kolanami i stopami opartymi na podłodze (pięty jak najbliżej pośladków). Trzymaj ręce wzdłuż ciała, wnętrzami do podłogi. Z wydechem unieś miednicę.

(b) Połącz dłonie pod pośladkami i wciśnij ręce w matę, by łatwiej unieść górną część pleców z podłogi. Wyciągaj kość ogonową w stronę kolan.

BEN MOUNSEY-WOOD, LIZZY THOMA

5. Jaszczurka

(a) Zaczynając z pozycji psa z głową w dół, na wydechu przenieś prawą nogę na zewnątrz prawej ręki. Powoli.

(b) Opuść lewe kolano na matę i ułóż grzbiet stopy płasko na ziemi. Przenieś ciężar w dół na miednicę i, jeśli możesz, podeprzyj się na przedramionach. Utrzymaj tę pozycję przez 5 oddechów i odwróć ruch, by wrócić do psa z głową w dół. Powtórz z lewą nogą z przodu.

Zobacz też:

Joga na stres [zestaw ćwiczeń]

Joga na lepszy sen [zestaw ćwiczeń]

Joga na więcej energii [zestaw ćwiczeń]

Zobacz również:
REKLAMA