Joga dla wspinaczy [wideo trening WH]

Joga dla pasjonatek wspinaczki WH
Joga dla pasjonatek wspinaczki

Opis: Ta sesja jogi otworzy i uelastyczni Twoje stawy biodrowe oraz barki.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: pasek, mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim, najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Powtórz całość po 10 razy na stronę. Ćwicz bez butów.

1. Skłon i otwieranie stawów biodrowych

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ugnij prawe kolano i przesuń je w bok, tak aby prawa stopa dotykała lewego uda po jego wewnętrznej stronie. Na lewą stopę załóż pasek. Z wdechem wydłuż kręgosłup, boki tułowia i przód ciała, a z wydechem pochyl się w stronę lewej nogi. Pamiętaj, by nie zaokrąglać pleców i wykonywać ruch tylko w pachwinach, zachowując prosty kręgosłup. Podczas ćwiczenia delikatnie dociskaj prawe udo do podłogi. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając.

 2. Dłonie złączone na plecach

Usiądź w siadzie skrzyżnym. Z wdechem unieś ramiona do wysokości barków i rozciągnij je mocno na boki. Z wydechem zrotuj ramiona do wewnątrz, ugnij łokcie i złącz dłonie na plecach. Palce dłoni skieruj w górę, dłonie utrzymuj w pełnym kontakcie. Wycofuj łokcie i barki, zachowując wyprostowane plecy i otwartą klatkę piersiową. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Zmień skrzyżowanie podudzi i powtórz ćwiczenie. Jeśli nie możesz złączyć dłoni na plecach, złap za łokcie.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla nieśmiałych

Zobacz również:
REKLAMA