[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Joga dla pływaczek [wideo trening WH]

Joga dla pływaczek Joga dla pływaczek

Opis: Ta sesja jogi pomoże Ci wzmocnić uda i kolana oraz otworzyć biodra, dzięki niej nauczysz się też zachowywać równowagę.

Przerwa między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę, klocek do jogi (lub zrolowany koc)

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim. Powtórz całość 10 razy. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie ramion

Uklęknij na podłodze. Kolana rozsuń na szerokość bioder, a łokcie na szerokość barków i oprzyj je na podłodze. Łokcie powinny dotykać podłogi około 10 cm przed linią barków. Złącz dłonie i rozstaw palce. Zrób wdech i z wydechem opuść barki w kierunku podłogi. Unieś dłonie i skieruj palce do sufitu, a czoło oprzyj na podłodze. Pozostań w tej pozycji 30 sekund, spokojnie oddychając. Pamiętaj, by tułów i ramiona tworzyły linię.

2. Półksiężyc z klockiem do jogi

Postaw klocek do jogi po prawej stronie i stań prosto. Skręć prawą nogę 90 stopni w prawo. Oprzyj prawą dłoń na klocku umieszczonym pod prawym barkiem i unieś lewą prostą nogę w bok. Podnieś lewą rękę, tak aby prawe i lewe ramię tworzyły linię na wysokości barków. Wytrzymaj 30 sekund i powtórz na drugą stronę. Pamiętaj, by kolana były proste, a tułów i miednica zwrócone do przodu.

3. Skłon w półlotosie

Przygotuj klocek do jogi lub zrolowany koc. Usiądź na podłodze. Ugnij kolana i lewą stopę połóż pod prawym kolanem. Prawą stopę umieść na wewnętrznej stronie lewego uda. Wsuń klocek pod prawe podudzie, tak by noga miała podparcie. Połóż opuszki palców przy biodrach i z wdechem wydłuż kręgosłup i przód ciała. Z wydechem połóż dłonie przed sobą i przesuwając je do przodu, przejdź do skłonu w przód. Patrz przed siebie. Zachowaj wyprostowane plecy i otwartą klatkę piersiową. Pozostań w tej pozycji 15 sekund. Powtórz na drugą stronę.

UWAGA: Jeśli masz problemy z kolanami i nie masz dużego doświadczenia, zachowaj szczególną ostrożność i słuchaj swojego ciała. Nie rób niczego, co powoduje ból.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla koszykarek

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij