Joga dla piłkarek [wideo trening WH]

Joga dla piłkarek WH
Joga dla piłkarek

Opis: Jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji w sportach drużynowych jest mała elastyczność mięśni i związane z tym ograniczenia w zakresie ruchu. Pamiętamy o rozciąganiu łydek i ewentualnie mięśni tyłu uda, ale bardzo często zapominamy o pozostałych mięśniach. Potraktuj ten krótki trening jako profilaktykę i wykonuj co najmniej raz w tygodniu.

Przerwy między ćwiczeniami: Przejdź płynnie do kolejnego ćwiczenia

Sprzęt: Mata do jogi (żeby się nie ślizgać), ale na dywanie lub podłodze też dasz radę, klocki do jogi

Jak ćwiczyć

Wykonuj ćwiczenia (asany) jedno po drugim, najpierw na jedną, a potem na drugą stronę. Powtórz całość po 10 razy na stronę. Ćwicz bez butów.

1. Rozciąganie boku tułowia

Uklęknij na podłodze. Lewą nogę wysuń do przodu i postaw stopę. Lewą rękę połóż na lewym udzie. Z wdechem unieś prawą rękę bokiem w górę i wydłuż prawy bok, lekko odchylając się w lewo. Wydłużając bok, połóż lewy łokieć na zgiętym udzie, by nie przechylać tułowia. Wnętrze uniesionej dłoni skieruj w stronę głowy, a ramię utrzymuj w linii z uchem. Pozostań w tej pozycji 15 sekund.

2. Rozciąganie odwodzicieli uda

Dwa klocki do jogi rozstaw na szerokość barków. Stań między klockami i skrzyżuj stopy. Pochyl tułów do przodu i oprzyj dłonie na klockach. Powoli wycofaj biodra za stopy, aż poczujesz rozciąganie mięśni w okolicach bioder. Pozostań w tej pozycji 15 sekund, spokojnie oddychając. Powtórz, zmieniając ustawienie stóp.

ZOBACZ TEŻ: Joga dla pływaczek

REKLAMA